MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Jan Rabiej na zagranicznym zgrupowaniu reprezentacji

Udostępnij:

26 maja w czeskich Pardubicach rozpoczęło się kilkudniowe zgrupowanie Reprezentacji Polish Soccer Skills U-9 / U-10. Wśród dwudziestu powołanych znalazł się wychowanek Akademii GKS, Jan Rabiej.

Reprezentacja Polish Soccer Skills to projekt mający na celu pomoc najbardziej perspektywicznym zawodniczkom i zawodnikom w ich dalszym rozwoju. 16 października 2023 r. miała miejsce ceremonia inauguracyjna Reprezentacji Polish Soccer, która odbyła się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. W styczniu br. reprezentacje poszczególnych roczników PSS wzięły udział w krajowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.

W dniach 26-31 maja podczas wiosennego zgrupowania, które odbywa się na terenie Czech i Niemiec, Reprezentacja PSS z Jankiem w składzie będzie miała okazję rozegrać serię meczów kontrolnych z uznanymi europejskimi akademiami, m.in.: FK Pardubice, Hradec Kralove, Mlada Boleslav – przedstawicielami najwyższej w hierarchii klasy rozgrywkowej w Czechach. 28 maja polski zespół zmierzył się z rówieśnikami z klubu niemieckiej Bundesligi, Red Bull Lipsk.

Jan Rabiej – dolny rząd pierwszy z lewej
Jan Rabiej – dolny rząd pierwszy z lewej (fot. Polish Soccer Skills)

Powołanie Jana to efekt szkolenia młodych adeptów futbolu, prowadzony przez naszą Akademię oraz grono wykwalifikowanych trenerów, z duetem trenerskim Angelina Łąckiewicz i Michał Krawczyk – opiekunami GKS U-10 na czele. Zawodnik od września br. rozpocznie naukę w IV klasie SP w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Bełchatowie.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0