MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Juniorzy lepsi od Widzewa

Udostępnij:

Drugi mecz PGE GKS U-19 Bełchatów w Lidze Makroregionalnej zakończył się drugim zwycięstwem. Tym razem bełchatowianie okazali się lepsi od Widzewa Łódź, którego pokonali po bramce w końcówce pierwszej połowy Kacpra Sionkowskiego.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą jesienią w I Lidze Wojewódzkiej Junior Starszy. W klasyfikacji końcowej wyżej byli łodzianie, którzy jednak dwukrotnie przegrali z GKS. W Bełchatowie było 1:0, w Łodzi 5:1. W sobotę od początku spotkanie było wyrównane, przy czym gospodarze częściej próbowali otworzyć wynik meczu. Udało im się to w 43. minucie, kiedy to dalekie zagranie Bartłomieja Trzebońskiego umiejętnie wykorzystał Kacper Sionkowski. Wyskoczył on wyżej do piłki do atakującego go obrońcy i dodatkowo wykorzystał złe ustawienie łódzkiego bramkarza.

W drugiej części meczu podopieczni trenera Adama Konstańczuka pragnęli podwyższyć prowadzenie, wykorzystując przy tym fakt, że goście przez ponad pół godziny grali w osłabieniu, ze względu na ukaranie jednego z nich czerwoną kartką (konsekwencja dwóch żółtych). Efektem przewagi bełchatowian były groźne próby m.in. Kamila Mizery, Jarosława Trzebońskiego czy Jeremiasza Góralczyka, który obił poprzeczkę Widzewa bezpośrednio z rzutu rożnego.

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Makroregionalnej PGE GKS U-19 zagra w Łomży z tamtejszym ŁKS.

PGE GKS U-19 Bełchatów – Widzew Łódź 1:0 (1:0)
Gol dla GKS: 43′ Kacper Sionkowski (as. B. Trzeboński)

PGE GKS U-19: Komar – B. Trzeboński B. (85′ Kaflowski), Wenus, J. Trzeboński, Kołodziejczyk, Przywara (70′ Stefaniak), Pawlak (70′ Jakubiec), Góralczyk, Mizera (90′ Jaszczak), Kempski (75′ Miarka), Sionkowski (90′ Ossowski)

Trener: Adam Konstańczuk