MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Juniorzy z sześcioma bramkami

Udostępnij:

PGE GKS U-19 rozgromił Stomil Olsztyn w spotkaniu 10. kolejki Ligi Makroregionalnej. Bełchatowianie strzelili przeciwnikowi aż sześć bramek. Zwycięstwo pozwoliło giekaesiakom przesunąć się na drugą pozycję w tabeli.

Gospodarze otworzyli wynik w 11. minucie po dośrodkowaniu Ernesta Kurzawy i celnej główce Jarosława Trzebońskiego. Chwilę później po błędzie naszej defensywy goście wyrównali. W 26. minucie piłkę do siatki skierował Szymon Sarnik. Tuż przed to samo szczęśliwie uczynił Szymon Czyżewski. Po zmianie stron bełchatowianie w przeciągu trzech minut trzykrotnie cieszyli się z gola. Najpierw zgranie głową Mateusza Kempskiego wykorzystał Czyżewski. Moment później sam „Kempes” wpisał się na listę strzelców, po tym jak wysokim podaniem stworzył mu dogodną okazję Ernest Kurzawa. Ten znakomity okres gry zamknęła bramka Sarnika po wrzutce kapitana GKS U-19, dla którego była to już trzecia asysta tego dnia. Goście z Warmii strzelając jeszcze dwie bramki wprowadzili pewną nerwowość w ostatnią fazę spotkania, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

Było to siódme zwycięstwo PGE GKS U-19 w Lidze Makroregionalnej, który po rozegraniu dziesięciu spotkań ma na koncie 23 punkty. Bełchatowianie dodatkowo są najskuteczniejszą drużyna w lidze, mając na koncie strzelone 34 bramki. W 11. serii gier tych rozgrywek juniorzy ze Sportowej ponownie zagrają na swoim boisku. Ich przeciwnikiem w niedzielę 15 maja o godz. 13:30 będzie Ursus Warszawa.

PGE GKS U-19 – Stomil Olsztyn 6:3 (3:1)
Bramki dla GKS U-19: Jarosław Trzeboński 11. (as. Ernest Kurzawa), Szymon Sarnik 26. i 56 (as. Kurzawa), Szymon Czyżewski 45. i 53. (as. Sebastian Ochocki, Mateusz Kempski), Mateusz Kempski 54. (as. Kurzawa)

PGE GKS U-19: Wolankiewicz – Ochocki (60. Kępniak), Wenus (60. Szczepaniak), Trzeboński Jarosław, Stefaniak (57. Miarka), Przywara, Kurzawa (60. Kmiecik), Góralczyk (60. Kwiecień), Sarnik, Czyżewski, Kempski (60. Rygała)

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Paluszek