MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kanonada strzelecka godna mistrzów

Udostępnij:

W meczu przedostatniej kolejki piotrkowskiej KEEZA Elite B Klasy, widzowie zgromadzeni wokół boiska Miejskiego Centrum Sportu nr 3 byli świadkami niezwykłego widowiska. Druga drużyna GKS-u, która przed tygodniem zapewniła sobie mistrzostwo ligi i awans do A-klasy, rozgromiła trzecią w stawce Mazovię Tomaszów Maz. 15:0! „Rezerwiści” wzmocnieni pięcioma zawodnikami z pierwszego zespołu nie dali żadnych szans swoim rywalom. Podwójnego hat-tricka ustrzelił Bartosz Bujalski, autorem czterech trafień był Bartłomiej Trzeboński, a po jednym golu dorzucili Hubert Berłowski, Damian Michalak, Oskar Krzywdziński, Julian Grill oraz Jan Nowak.

W mecz lepiej weszli goście, którzy w pierwszym kwadransie byli stroną przeważającą. W 5. minucie Adrian Wąsik wystawił piłkę Łukaszowi Jańczykowi, lecz czujnością w bramce GKS-u wykazał się Bartosz Szelong. W 18. minucie jego vis-à-vis w bramce Mazovii, Dariusz Lewandowski próbując wybić piłkę rękoma, trafił w nogi Bartłomieja Trzebońskiego, za co sędzia Mateusz Kowalski podyktował rzut karny. „Jedenastkę” uderzeniem prawą nogą wykorzystał Bartosz Bujalski, choć bramkarz wyczuł, gdzie ten będzie uderzał. Po ponad półgodzinie gry padła druga bramka. Strzał Wiktora Retkiewicza dobił Bujalski i zrobiło się 2:0. Jeszcze przed przerwą giekaesiacy postarali się o dwa kolejne gole. Najpierw na minutę przed końcem w zamieszaniu podbramkowym powstałym po uderzeniu Damiana Michalaka, najprzytomniej zachował się Trzeboński, który po zagraniu Huberta Berłowskiego podwyższył na 3:0, a w doliczonym czasie gry 19-latek „obsłużył” Bujalskiego i już do przerwy było wiadomo, kto na koniec zgarnie komplet punktów.

Po zmianie stron, w odstępie zaledwie czterech minut (od 49 do 53) padły… cztery bramki. Na 5:0 uderzeniem prawą nogą podwyższył Trzeboński. Gole numer sześć i siedem to zagrania z lewego skrzydła, wykorzystane przez Bujalskiego i Berłowskiego. Autorem ósmej bramki był ponownie Trzeboński, który wykorzystał podanie Michalaka, minął Lewandowskiego i umieścił piłkę w pustej bramce. W 69. minucie po dryblingu w polu karnym Jana Nowaka i podaniu do wbiegającego w „szesnastkę” Bujalskiego padł gol numer dziewięć. Niespełna 10 minut później na listę strzelców wpisał się wprowadzony z ławki Oskar Krzywdziński, a dwa kolejne trafienia zapisali na swoje konto Michalak i Julian Grill. Pięć minut przed końcem „Bujal” przejął bezpańską piłkę, wbiegł w pole karne i pewnym uderzeniem ustrzelił swojego drugiego w tym meczu hat-tricka. W samej końcówce padły jeszcze dwa gole. W 88. minucie Trzeboński wykorzystał świetne podanie za plecy, a 120 sekund później w podobnej sytuacji znalazł się Nowak, który ustalił wynik rywalizacji. Pomimo tak wysokiego rezultatu przyjezdni kilkukrotnie zagrozili bramce Michała Jajusa. Rezerwowy bramkarz GKS-u II poradził sobie znakomicie ze strzałami Jańczyka, Michała Snochowskiego, Patryka Stańczyka i Tobiasza Olowo, a grający Krystian Paprocki raz musiał nawet wybijać piłkę z linii bramkowej.

Za tydzień drugi zespół „Brunatnych” w ramach ostatniej kolejki zagra na wyjeździe z zamykającym tabelę LKS Dobryszyce. Spotkanie w niedzielę o godzinie 16:00.

GKS II Bełchatów – Mazovia Tomaszów Maz. 15:0 (4:0)
Bramki: Bartosz Bujalski 18 (k), 32, 45 (as. Bartłomiej Trzeboński), 51 (as. Jan Nowak), 69 (as. Jan Nowak) i 85, Bartłomiej Trzeboński 44 (as. Hubert Berłowski), 49 (as. Damian Michalak), 53 (as. Damian Michalak) i 88 (as. Damian Michalak), Hubert Berłowski 52 (as. Bartosz Bujalski), Oskar Krzywdziński 78 (as. Bartosz Bujalski), Damian Michalak 80 (as. Hubert Berłowski), Julian Grill 81 (as. Bartosz Bujalski), Jan Nowak 90 (as. Damian Michalak)

GKS II Bełchatów: Bartosz Szelong (56. Michał Jajus) – Aleksander Skrobek, Julian Grill, Aleksander Polujanski (61. Krystian Paprocki), Michał Domański – Jan Nowak, Bartosz Bujalski, Damian Michalak, Wiktor Retkiewicz (61. Oskar Krzywdziński) – Hubert Berłowski, Bartłomiej Trzeboński.

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Konstańczuk, Zygmunt Łuszcz