MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kazimierczak brązowym medalistą Polskiej Ligi Zapaśniczej

Udostępnij:

Filip Kazimierczak, stypendysta Akademii GKS Bełchatów, jako zawodnik AKS Białogard został brązowym medalistą Polskiej Ligi Zapaśniczej.

O brązowy medal rozgrywek AKS Białogard rywalizował w hali Homanit Arena w Karlinie z zapaśnikami Zapasy Rzeszów – Miasto Innowacji. Drużyny uczestniczące w lidze w każdym z meczów składały się z dziewięciu zawodników – trzech kobiet, trzech mężczyzn w stylu klasycznym i trzech mężczyzn w stylu wolnym.

Filip Kazimierczak w swojej walce w kat. 87 kg (styl klasyczny) mierzył się z Michałem Dybką. Bełchatowianin zwyciężył na punkty, dzięki czemu dopisał do konta klubowego dwa „oczka”. W dwumeczu o miejsce na podium gospodarze turnieju finałowego wygrali 20:16 (dwukrotnie 10:8).

„Kazik” reprezentował już AKS Białogard na zawodach w Warszawie pod koniec listopada. Najpierw pokonał na punkty Edgara Babayana z Poznania, by w kolejnym pojedynku przegrać z brązowym medalistą Mistrzostw Świata do lat 23, Szymonem Szymonowiczem reprezentującym Unię Racibórz.

Była to pierwsza edycja Polskiej Ligi Zapaśniczej, w której uczestniczyło 6 zespołów – Mazowsze Wrestling Team (mistrzowie Polski), MKZ Unia Racibórz (wicemistrzowie kraju), AKS Białogard, Zapasy Rzeszów – Stolica innowacji, Panthers Wrestling Team Zgierz&Radom oraz KS Sobieski Poznań.