Kempski z profesjonalnym kontraktem

Udostępnij:

Mateusz Kempski, który w ubiegłym sezonie był najlepszym strzelcem drużyny PGE GKS II Bełchatów (KEEZA Klasa Okręgowa), podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. 18-letni napastnik złożył podpis pod dwuletnią umową z GKS Bełchatów.

Urodzony 21 marca 2003 roku w Radomsku zawodnik przygodę z piłką rozpoczynał w miejscowym RAP, następnie grał w juniorskich zespołach Mechanika Radomsko i Skry Częstochowa (5 lat), skąd w sierpniu 2019 roku trafił do GKS Bełchatów pod skrzydła trenera Adriana Teodorczyka.

W minionym sezonie Mateusz reprezentował zespół PGE GKS II w 29 meczach KEEZA Klasy Okręgowej, w których strzelił 23 gole i zaliczył 6 asyst oraz trzech meczach pucharowych (4 gole plus 2 asysty). „Kempes” zagrał także w 16 spotkaniach lig juniorskich, gdzie trafiał do bramki 16 razy i dodał 7 asyst. Łącznie w wymienionych meczach młody napastnik zagrał przez 3.387 minut. Czołowy strzelec naszej „dwójki” trenował także z pierwszą drużyną podczas zimowych przygotowań i w trakcie rundy wiosennej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna