MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kolejna bramka Piekarskiego z kadrze ŁZPN

Udostępnij:

Wysokim zwycięstwem reprezentacji ŁZPN U-13 (rocznik 2010) zakończył się wtorkowy mecz z Lubelskim ZPN w ramach pierwszej rundy fazy grupowej rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego. Istotny wkład w okazały triumf łódzkiej ekipy wnieśli zawodnicy PGE GKS, Szymon Piekarski i Filip Motyl.

Filip Motyl rozpoczął mecz od pierwszej minuty, natomiast Szymon Piekarski pojawił się na placu gry w trakcie spotkania i jak się później okazało, był jedną z kluczowych postaci w kadrze prowadzonej przez Marcina Krasnopolskiego i Aleksandra Stańczaka. Na aleksandrowskim obiekcie im. Włodzimierza Smolarka kadra ŁZPN w efektownym stylu pokonała rówieśników z lubelszczyzny 6:0 i zakończyła pierwszą fazę rozgrywek grupowych na pozycji lidera. Strzelanie w tym meczu zakończył nasz wychowanek, Szymon Piekarski. W 64. minucie dopadł do odbitej od słupka piłki, oszukał obrońcę zwodem i silnym uderzeniem z lewej nogi pokonał bramkarza gości. Przypomnijmy, że dwa tygodnie wcześniej również wpisał się na listę strzelców w wygranym 5:0 meczu ze Świętokrzyskim ZPN.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania zespół ŁZPN był liderem tabeli w swojej grupie. Cztery punkty po dwóch kolejkach miała również drużyna Mazowieckiego ZPN, trzecią lokatę zajmował Lubelski ZPN (3 pkt.), a na czwartej pozycji był Świętokrzyski ZPN (0 pkt.). Dla naszych zawodników, Filipa i Szymona był to drugi z rzędu występ w reprezentacji łódzkiego związku w kategorii Młodzik D1. Czekamy na kolejne!

Łódzki ZPN – Lubelski ZPN U-13 6:0 (4:0)
Bramki: Aleksander Michałowski 18 i 32, Tymon Stępniewski 32, Franciszek Zgoda 40, 5:0 gol samobójczy 60, Szymon Piekarski 64.

Łódzki ZPN: Mikołaj Ćwikliński (ŁKS Łódź) – Kacper Drwal (ŁKS), Olaf Zuchora (ŁKS), Tymon Stępniewski (ŁKS) – Igor Augustyniak (ŁKS), Igor Aleszczerikowski (ŁKS), Jan Głąb (Widzew), Filip Motyl (GKS Bełchatów) – Kryspin Tomkowski (ŁKS) oraz Oskar Barylski (ŁKS), Nikodem Kałużny (Ceramika Opoczno), Jeremi Ciach (ŁKS), Aleksander Michałowski (ŁKS), Szymon Piekarski (GKS Bełchatów), Franciszek Zgoda (ŁKS), Kacper Jagodziński (Widzew), Tomasz Kubisiak (Widzew),

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna