MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kolejne powołania dla giekaesiaków

Udostępnij:

Bartosz Terkalski z rocznika 2010 oraz Kacper Borowiecki z 2011 otrzymali powołania do wojewódzkich reprezentacji ŁZPN U-13 i U-14, które w najbliższych dniach rozpoczną zgrupowania.

Dla Bartosza Terkalskiego to kolejne powołanie od sztabu szkoleniowego kadry ŁZPN U-14, prowadzonej przez Marcina Krasnopolskiego i Aleksandra Stańczaka. Młody napastnik GKS U-14 znalazł się wśród osiemnastu wybrańców, reprezentujących na co dzień: Łódzki Klub Sportowy (10), Widzew Łódź (5), Lechię Tomaszów Maz. (1) i Pogoń Zduńską Wolę (1). Zgrupowanie związane jest z meczem mistrzowskim pomiędzy Łódzkim ZPN a Mazowiecki ZPN, który odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 13:00 na obiekcie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim.

Drugi z naszych reprezentantów – Kacper Borowiecki to zawodnik z rocznika 2011, grający od kilku sezonów w wyższych kategoriach wiekowych. Występuje na pozycji defensywnego pomocnika lub środkowego obrońcy i jest systematycznie powoływany do kadry województwa, w której odgrywa ważną rolę. W marcu został wybrany „Młodzieżowcem miesiąca bloku młodszego w Akademii GKS”. Zgrupowanie kadry ŁZPN U-13, w ramach którego rozegrana zostanie druga runda rozgrywek o Puchar Kazimierza Górskiego, odbędzie się w dniach 22-26 kwietnia w Ostródzie. Prócz naszego zawodnika powołanie od sztabu szkoleniowego: Adam Wojtczak, Paweł Szymczyk i Łukasz Wojtasik – odpowiedzialnych za kadrę U-13 otrzymało siedemnastu reprezentantów z ŁKS-u Łódź (7), Widzewa (7), Ceramiki Opoczno (1), Concordii Piotrków Tryb. (1) i Magic Łęczyca (1).

Obu giekaesiakom życzymy udanych występów. Trzymamy kciuki!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.