MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kolejny młodzieżowiec z kontraktem

Udostępnij:

Marcel Sadziński to trzeci po Adamie Łaskim i Aleksym Jóźwiku junior, który w ostatnim czasie związał się umową z Akademią GKS Bełchatów. Młodzieżowy kontrakt został podpisany na okres 2,5 roku, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Marcel Sadziński urodził się 22 marca 2007 roku w Bełchatowie. Od początku swojej przygody z piłką związany jest z GKS Bełchatów. Mierzy 177 cm, waży 62,5 kg, a na boisku występuje na pozycji prawego skrzydłowego. Pomimo, iż liczy sobie niespełna 16 lat, od 2022 roku występuje w drużynie juniorów młodszych U-17, rywalizując z zawodnikami starszymi od siebie. W sezonie 2021/22 zdobył dwanaście bramek, notując dodatkowo osiem asyst. Jego dobre występy zaowocowały propozycją podpisania umowy z Akademią GKS Bełchatów.

– Umowa, która została mi zaproponowana to dla mnie spore wyróżnienie, ponieważ mam dopiero niecałe 16 lat. Jestem uczniem III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie, w klasie o profilu sportowym. Postawiłem na piłkę nożną, która jest moją pasją. Oprócz codziennych zajęć w GKS, dużo czasu poświęcam na treningi indywidualne. Cieszę się, że moja dotychczasowa postawa została w klubie doceniona. – powiedział po podpisaniu umowy Marcel Sadziński.

Miesiąc wcześniej podobne dokumenty parafowali Aleksy Jóźwik i Adam Łaski, którzy również występują w drużynie U-17. Rundę jesienną zespół dowodzony przez trenerskie trio: Michał Sikorski – Mikołaj Grzelak – Damian Michalak, zakończył na pierwszym miejscu w tabeli I Ligi Wojewódzkiej Juniorów młodszych B1.

Akademia GKS Bełchatów za cel priorytetowy stawia sobie szkolenie i harmonijny rozwój młodych adeptów futbolu. Przykład Szymona Sarnika, Sebastiana Ochockiego, Dawida Woźniakowskiego czy braci Trzebońskich pokazuje, że w naszym klubie nie boimy się odważnie stawiać na młodzież. Najnowszym młodzieżowym „transferem” do seniorskiej drużyny GKS-u jest 19-letni Jakub Szczepaniak, który po przepracowaniu całego okresu zimowego, został włączony do kadry wicelidera Betcris IV ligi.

Całej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy, aby podążali sportową ścieżką starszych kolegów! Powodzenia!


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0