MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Konferencja Grassroots z udziałem trenerów Akademii

Udostępnij:

25 listopada trenerzy Akademii GKS Bełchatów wzięli udział w warsztatach szkoleniowo-metodycznych na poziomie Grassroots, które współorganizowane przez PZPN i Łódzki Związek Piłki Nożnej odbyły się w Łodzi.

Szkolenie, w którym wzięło udział blisko 500 osób, odbyło się w łódzkiej hali MOSiR, zlokalizowanej w sąsiedztwie ośrodka treningowego „Łodzianka”. Konferencja została podzielona na dwa bloki: sesję wykładową i praktyczną. Pierwsza część obejmowała m.in. tematykę budowy i oceny jednostki treningowej. Sesja praktyczna poświęcona była kwestiom rozumienia gry – z futsalu do piłki nożnej oraz treningu indywidualnego. Całość uzupełnił pokazowy trening z programu szkolenia Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Poszczególne wykłady oraz zajęcia praktyczne prowadził m.in. trener reprezentacji Polski w futsalu – Błażej Korczyński oraz Michał Libich – Koordynator Szkolenia Dzieci i Młodzieży PZPN.

– Mieliśmy okazję poznać szczegóły nowego programu szkolenia PZPN oraz dowiedzieć się, jak skutecznie budować jednostkę treningową według propozycji nowej metodologii. Prelegenci zwracali również uwagę na jeden z filarów szkolenia, tj. kreatywność zawodników. – opisał zarys konferencji Damian Chojka, koordynator bloku U13 – U5 w Akademii GKS Bełchatów. Podkreślił również, iż okres po zakończeniu ligowych rozgrywek to dobry moment na analizę i wnioski z dotychczasowej pracy. – Zapoznanie się z nowymi wytycznymi proponowanymi przez PZPN odnośnie zmian w dotychczasowym programie, pozwoli na jeszcze skuteczniejszą ewaluację naszej pracy. Chcemy ten okres wykorzystać na szkolenia wewnętrzne w Akademii oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi z innych ośrodków. Udział naszych trenerów w szkoleniach czy stażach, służy rozwojowi Akademii i przede wszystkim naszym podopiecznym. – zakończył trener-koordynator.

Tegoroczna edycja konferencji Grassoorts potrwa od 7 listopada do 12 grudnia. W tym czasie zorganizowanych zostanie 16 konferencji – po jednej w każdym województwie.

Myślę, że dla wszystkich trenerów pracujących z dziećmi i młodzieżą jest to wspaniała możliwość dokształcenia się, poznania nowych trendów czy światowych tendencji – mówi o serii konferencji szkoleniowych „Akademia Grassroots 2022” Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego ZPN i wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna