MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kontrolny sukces GKS II. Ostatnie granie 2010 i 2013

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów spotkaniem kontrolnym z PGE GKS U-19 zakończył pracę w 2021 roku. Rezerwy wygrały ten mecz 5:2 (1:2). W czwartek gry towarzyskie rozegrały również młodsze roczniki.

W grze wewnętrznej dwóch najstarszych drużyn Akademii po 20. minutach było 2:0 dla GKS U-19. Dwukrotnie Mateusza Wolankiewicza pokonał Marcel Żegota. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Wiktor Retkiewicz. Za to po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się wyłącznie zawodnicy rezerw. W 52. i 53. minucie uczynił to Jeremiasz Góralczyk, dwadzieścia minut później trafił Damian Michalak, a wynik ustalił Kacper Sionkowski. Po tym meczu obie grupy udadzą się na przerwę świąteczno-noworoczną, by wrócić do zajęć na początku stycznia 2022 r. W okresie styczeń-marzec PGE GKS II ma w planie rozegrać osiem meczów kontrolnych – szczegóły TUTAJ.

Czwartkowe granie przed przerwą świąteczno-noworoczną mają za sobą także chłopcy z roczników 2010 i 2013, którzy rywalizowali z Rakowem Częstochowa i Tęczą Brodnia. – Tego dnia graliśmy 100 minut. Był to ostatni sparing przed przerwą. W piątek jeszcze ostatni trening i udajemy się na odpoczynek, z którego wrócimy 10 stycznia – opowiada Kuba Bednarek, opiekun grupy 7-latków.

Mecz kontrolny / PGE GKS II – PGE GKS U-19 5:2 (1:2)
Bramki dla GKS II: 32. Wiktor Retkiewicz (as. Bartłomiej Tomski), 52. i 53. Jeremiasz Góralczyk (as. Bartłomiej Tomski, Kamil Mizera), 73. Damian Michalak (as. Bartłomiej Tomski), 90. Kacper Sionkowski (as. Jakub Miarka)
Bramki dla GKS U-19: 17. i 20. Marcel Żegota (as. Dominik Rubajczyk)

PGE GKS II: Mateusz Wolankiewicz – Jakub Miarka (31. Norbert Stefaniak), Hubert Jakubiec (31. Jonasz Wiewiórowski), Jarosław Trzeboński (61. Hubert Jakubiec), Kamil Mizera (61. Jakub Miarka), Szymon Sarnik (31. Wiktor Retkiewicz), Jeremiasz Góralczyk (61. Damian Michalak), Damian Michalak (31. Grzegorz Tomczyk), Mateusz Kaflowski (61. Szymon Sarnik), Bartłomiej Trzeboński (61. Kacper Sionkowski), Kacper Sionkowski (31. Bartłomiej Tomski)

PGE GKS U-19: Adam Retyk – Kacper Frączyk, Jakub Szczepaniak, Dominik Rubajczyk, Dominik Kurzydlak, Marcel Żegota (61. Bartłomiej Wrąbel), Filip Kwiecień (61. Ernest Kurzawa), Ernest Kurzawa (31. Dawid Kmiecik), Bartłomiej Wrąbel (31. Dominik Retkiewicz), Mateusz Miarka (61. Szymon Czyżewski), Szymon Czyżewski (31.Bartłomiej Rygała)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz oraz Dawid Ciupiński i Adam Paluszek

Mecz kontrolny / Raków Częstochowa – PGE GKS 2010

Kadra GKS: Alan Wódka, Bartosz Terkalski, Kacper Niewiadomski, Filip Motyl, Jakub Sobolewski, Tomasz Sobolewski, Piotr Kościelny, Filip Murzyła, Wiktor Kwieciński, Miłosz Salon, Jan Kurzawski, Aleksander Kostrzewa, Patryk Paradowski, Witold Zadumiński

Mecz kontrolny / PGE GKS 2013 – Tęcza Brodnia

Kadra GKS: Franciszek Baranowicz, Julian Mrugalski, Krzysztof Walerianowicz, Antoni Siciński, Wiktor Gorzelski, Tobiasz Kwiecień, Jakub Stępień, Aleksander Michalak, Aleksander Kałużny, Wojciech Irzykowski, Gracjan Zieliński, Nikodem Grabowski, Kamil Hawrysz