MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Koordynatorzy z wizytą w Akademii Zagłębia Lubin

Udostępnij:

„Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł.” podążając niejako za słowami Roberta Kiyosakiego, Akademia GKS Bełchatów, inwestując w rozwój swoich pracowników, sama także się rozwija. W miniony poniedziałek dwóch naszych koordynatorów, Patryk Rachwał i Damian Chojka spędziło cały dzień w Akademii Zagłębia Lubin, podpatrując organizację pracy, filozofię oraz strukturę funkcjonowania jednego z największych ośrodków piłkarskich w Polsce.

Nasi koordynatorzy, dzięki uprzejmości Dyrektora Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, Adama Buczka, który w sezonie 2015/16 pełnił funkcję asystenta trenera Rafała Ulatowskiego w GKS Bełchatów, zapoznali się z systemem pracy, programem szkolenia, modelem gry oraz zasadami panującymi w lubińskiej akademii. Już o godzinie 8:00 uczestniczyli w jednostce treningowej drużyn U-16 i U-17. Następnie mieli spotkanie z dyrektorem, który przedstawił im schemat działania akademii, program rozwoju zawodników, oraz organizacyjne aspekty ośrodka. Był również czas na zwiedzanie kompleksu, w tym m.in. budynku administracyjnego, bursy oraz nowoczesnej bazy treningowej.

– My jako Akademia GKS chcemy się rozwijać i czerpać wzorce od najlepszych. Oczywiście nie przeniesiemy wszystkiego „jeden do jednego”, aczkolwiek dzięki wizycie w ośrodku ze ścisłej krajowej czołówki w zakresie szkolenia młodych piłkarzy, wiele pomysłów zrodziło się w naszych głowach. Małymi krokami będziemy starali się je wprowadzać również u nas. – zdradził Patryk Rachwał, koordynator bloku U-19 – U-14, który zwrócił również uwagę na nacisk, kierowany w wielu aspektach działalności, podkreślający tożsamość ludzi i miejsca. – Dużą grupę trenerów pracujących w Akademii Zagłębia stanowią miejscowi. Przyjezdnych jest naprawdę niewielu. Większość trenerów pracuje jako nauczyciele i wychowawcy w SMS, całkowicie poświęcając się swojej pracy, zarówno tej boiskowej, jak i mentalnej. Niektórych pamiętam, jak zaczynali swoją przygodę z młodzieżą, jak choćby obecny trener Zagłębia U-17 Tomasz Bożyczko. – dodał trener Rachwał.

Podczas całodniowej wizyty była również okazja na wymianę doświadczeń z byłymi piłkarzami Zagłębia, a obecnie trenerami młodzieży, legendarnym bramkarzem Jarosławem Bako oraz z trenerem U-16, Jarosławem Krzyżanowskim, który jako zawodnik „Miedziowych” jesienią 1995 roku strzelił gola AC Milanowi w meczu I rundy Pucharu UEFA. Dzień zakończyło kolejne spotkanie z dyrektorem oraz obserwacja treningu łączonego grupy U-14 i U-15, a także zajęć młodszych roczników.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.