7 lutego w Moszczenicy wystartowała Krajowa Liga Zapaśnicza Dzieci – elitarny cykl drużynowych turniejów stworzony z myślą o najmłodszych adeptach zapasów. W premierowych zawodach sezonu nie mogło zabraknąć reprezentantów Akademii GKS Bełchatów.
Głównym celem projektu jest popularyzacja zapasów, promowanie ducha fair play oraz wspieranie rozwoju młodych talentów. Dzięki formule drużynowej zawodnicy uczą się współpracy, odpowiedzialności i walki nie tylko o własny wynik, lecz także o sukces całego zespołu.
Pierwszy rzut KLZD odbył się w Moszczenicy, gdzie oficjalnie zainaugurowano sezon ligowy. Był to pierwszy z pięciu zaplanowanych na ten rok turniejów, które wspólnie wyłonią najlepszą drużynę sezonu. Oprócz Akademii GKS Bełchatów w rywalizacji wzięły udział cztery kluby: ASW Nelson Pabianice, AKS Piotrków Trybunalski, UKS Radomsko oraz ZKS Radomsko.
Podczas inauguracyjnych zawodów Akademię GKS reprezentowali: Dawid Jagusiak, Arkadiusz Łaski, Hubert Łaski, Antoni Jędrzejczyk, Nicolas Sagan, Ignacy Mielczarek, Kajetan Bajer, Alan Zarzycki oraz Aleksander Topolski. Zespół prowadzili trenerzy Andrzej Olczyk i Rafał Kowalczyk.
Już od pierwszych walk dało się odczuć wyjątkową atmosferę i ogromne sportowe emocje. Młodzi zapaśnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności, determinację oraz ambitną postawę na macie. Drużynowa formuła rozgrywek wyraźnie wpłynęła na zaangażowanie uczestników – każdy pojedynek miał znaczenie dla końcowego wyniku zespołu, co dodatkowo mobilizowało zawodników do maksymalnego wysiłku i walki do ostatnich sekund.
– To była bardzo udana inauguracja sezonu, która już na starcie pokazała ogromny potencjał tego formatu zawodów. Wysoki poziom organizacyjny, emocjonujące pojedynki i świetna atmosfera sprawiły, że wydarzenie można zaliczyć do w pełni udanych. – ocenił trener Andrzej Olczyk.
Dziękujemy wszystkim drużynom za sportową rywalizację, a naszym zawodnikom za ambitną postawę i godne reprezentowanie klubu. Do zobaczenia na kolejnym rzucie – 28 lutego w Piotrkowie Trybunalskim!
Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.



