MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Krzysztof Brezyna brązowym medalistą MP

Udostępnij:

Wobec ostatnich sukcesów Igi Świątek czy Huberta Hurkacza na światowych kortach, z radością pragniemy poinformować, że zawodnik naszej Akademii, Krzysztof Brezyna zajął trzecie miejsce w XXVIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski w tenisie na wózkach.

Brezyna turniej rozpoczął od przegranej w meczu 2. rundy gry singlowej z Jakubem Kucińskim (DSSN Aktywni Wrocław) 1:6, 3:6. Dzięki temu, iż był to pierwszy mecz gry pojedynczej w turnieju naszego tenisisty, wystąpił on w tzw. turnieju pocieszenia, gdzie spisał się o wiele lepiej. Najpierw pokonał zawodnika SIKT Płock Mariusza Jakubowskiego 9:5, w półfinale ograł Szymona Nowickiego (IKS SPARTAKUS Koźmin Wlkp.) 9:4, a w finale zwyciężył Stefana Dobaczewskiego (SIKT Płock) 6:3, 6:0.

Jeszcze lepiej poszło Brezynie w grze podwójnej, w której wystąpił w parze z Jerzym Kulikiem z Płocka. Brezyna/Kulik w ćwierćfinale stoczyli zacięty pojedynek z deblem płockim Cezary Chmura/Kamil Bukrym. Pierwszy set 7:5 wygrali rywale, a drugi set na swoją korzyść 6:4 rozstrzygnęli Brezyna/Kulik i o losach spotkania decydował set 3, rozgrywany w systemie super tie-breaka. Brezyna/Kulik wywiązali się z roli faworytów i wygrali 10:8, tym samym awansując do półfinału gry deblowej. Niestety ze względu na problemy zdrowotne Jerzego Kulika, para Brezyna/Kulik musiała oddać walkowerem mecz półfinałowy przeciwko deblowi Adam Kinowski/Tadeusz Kruszelnicki.

Podczas Indywidualnych Mistrzostwach Polski nie rozgrywa się spotkań o 3. miejsce, wobec czego para Brezyna/Kulik została brązowymi medalistami tegorocznych Mistrzostw Polski w grze podwójnej.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0