MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Krzysztof Brezyna srebrnym medalistą mistrzostw Polski!

Udostępnij:

Ogromny sukces osiągnął zawodnik Akademii GKS Bełchatów, Krzysztof Brezyna, który podczas Mistrzostw Polski w tenisie na wózkach uzyskał w grze podwójnej tytuł wicemistrza kraju!

Turniej mistrzowski „wózkarzy” rozgrywany był jednocześnie z Narodowymi Mistrzostwami Polski w tenisie ziemnym. Zawody odbyły się w dniach 12-15 lipca br. na kortach KS „Górnik” w Bytomiu.

Krzysztof Brezyna w grze singlowej rozstawiony był z numerem 3. Mistrzostwa rozpoczął od zwycięstwa z zawodnikiem z Płocka, Stefanem Dobaczewskim (6:2, 6:2), lecz w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Andrzeja Stróżyńskiego z Wrocławia, przegrywając (3:6, 1:6).

Znakomicie spisał się za to w grze podwójnej, w której wystąpił w parze z kolegą z kadry Polski, Maksymilianem Szarym. Duet Brezyna/Szary rozpoczął mistrzostwa od zdecydowanej wygranej z parą Marcin Niepogoda/Szymon Klizma (6:2, 6:2). W półfinale po zaciętej rywalizacji pokonał debel Krzysztof Kowalewski/Szymon Nowicki (6:3, 6:4). W finale naszej parze przyszło mierzyć się z paraolimpijczykami z Tokio, Piotrem Jaroszewskim/Kamilem Fabisiakiem. Od początku meczu widać przewagę doświadczonego duetu z Płocka, który zakończył się ich zdecydowaną wygraną (6:0, 6:1). Tym samym tenisista naszej Akademii wrócił ze srebrnym medalem na szyi.

Wielkie słowa uznania i serdeczne gratulacje dla Krzyśka!