MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Kuba na Pucharze Polski

Udostępnij:

Jakub Zjawiński (kat. 55 kg) reprezentował Akademię GKS Bełchatów w Pucharze Polski Kadetów w zapasach klasycznych, gdzie zajął 12. miejsce.

Pucharu Polski z to jeden z dwóch najbardziej prestiżowych turniejów w tej kategorii wiekowej. Kuba w Kostrzynie nad Odrą stoczył trzy walki, wygrywając jedną z nich. Była to rywalizacja z Hubertem Żak z Unii Swarzędz. Niestety mniej szczęśliwe były dla niego finały pojedynków z zawodnikami KS Wschód Białystok – Miłoszem Wyszyńskim i Filipem Wnorowskim. Warto nadmienić, że drugi z nich został srebrnym medalistą tej kategorii, przegrywając w finale z klubowym kolegą – Amirem Mintulaevem.

Cieszę się, że w każdej ze stoczonych walk dało się zauważyć ciągły rozwój Kuby. Nawet, gdy schodził z maty pokonany, to widziałem momenty, które w perspektywie przyszłych startów będziemy chcieli przekuć w końcowe zwycięstwa – tłumaczy Sebastian Krzaczyński, trener sekcji zapaśniczej Akademii. – Chciałbym to podkreślić, bo to bardzo ważne. Kuba od ostatnich zawodów zrobił zauważalny progres i wierzę, że nasza dalsza wspólna praca zaowocuje jego sukcesami. Dodatkowo pamiętajmy, że nasz zawodnik jest najmłodszy w kategorii kadetów i na pewno jeszcze się odgryzie – dodaje z uśmiechem.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna