MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Łukasz Sapela kończy pracę w Akademii

Udostępnij:

Wychowanek GKS Bełchatów dołączył do naszej Akademii w marcu 2022 roku, obejmując stanowisko koordynatora pionu bramkarskiego. Z dniem 12 czerwca oficjalnie zakończył swoją misję, przenosząc się do sztabu szkoleniowego pierwszoligowej Resovii.

Łukasz Sapela, który posiada licencję trenerską UEFA B, odpowiadał w naszej Akademii za szkolenie bramkarzy (wraz z Krystianem Paprockim). Dodatkowo pełnił funkcję trenera koordynatora bloku bramkarskiego, opracowując plan kierunku, w którym poszczególni bramkarze rozwijali swoje umiejętności.

W przeszłości pracował również z młodymi bramkarzami w Akademii Miedzi Legnica, szkolił golkiperów pierwszego zespołu Olimpii Grudziądz, a od jesieni 2021 r. dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem w sztabie trenerskim pierwszej drużyny GKS Bełchatów, występującej wówczas w rozgrywkach eWinner 2 Ligi. Warto również przypomnieć, że poza rozegraniem 168 oficjalnych meczów w GKS Bełchatów, Łukasz Sapela bronił bramki m.in. azerskiego Revan Baku, Zawiszy Bydgoszcz czy Miedzi Legnica.

Dziękujemy trenerowi za owocną współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

Fot. Damian Agatowski / GKS.net.pl

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna