MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Łukasz Wroński z licencją trenerską UEFA B

Udostępnij:

Kolejny trener naszej Akademii, doskonale znany wszystkim kibicom GKS-u Bełchatów, Łukasz Wroński pomyślnie ukończył licencjonowany kurs UEFA B. Gratulujemy!

Łukasz Wroński, który jest również kluczowym zawodnikiem trzecioligowej drużyny seniorów GKS Bełchatów (jesienią 13 występów, 4 gole i 3 asysty), od lata 2023 roku wespół z trenerem Marcinem Szymakiem prowadzi zespół juniorów młodszych GKS U-16. Jego podopieczni na zakończenie jesiennych rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej B2 zajęli 5. miejsce, wygrywając m.in. z Łódzkim Klubem Sportowym (5:1) i AKS SMS Łódź (2:1).

Kurs trenerski UEFA B rozpoczął się w marcu br. i był prowadzony w formie weekendowych wykładów oraz zajęć praktycznych na boisku. Szkolenie odbywało się na terenie Stadionu Miejskiego im. Władysława Króla w Łodzi i brało w nim udział 32 kursantów (w tym m.in. członkowie sztabów szkoleniowych pierwszej drużyny Wisły Płock i Lechii Tomaszów Maz. oraz Arkadiusz Świętosławski z Sokoła Aleksandrów Łódzki). Wykłady prowadzili m.in. trener Radosław Mroczkowski, Krystian Kierach i Marcin Pogorzała. Do uzyskania licencji Łukasz Wroński odbył tygodniowy staż w Akademii ŁKS Łódź, a warunkiem pomyślnego ukończenia kursu było zaliczenie egzaminu z mikrogrup, czyli prowadzenia treningu pod okiem egzaminatora, oraz egzaminu w formie pisemnej i ustnej, będącego sprawozdaniem ze stażu w formie prezentacji i pytań otwartych. W składzie Komisji Egzaminacyjnej zasiadali: selekcjoner reprezentacji Polski w latach 2002-2006, a w przeszłości także trener GKS-u Bełchatów, Paweł Janas, Tomasz Tomaszewski i Damian Gamus.

Zdobyty certyfikat uprawnia trenera Wrońskiego do samodzielnego szkolenia wszystkich roczników dzieci i młodzieży oraz prowadzenia drużyn seniorskich niższych szczebli (do klasy okręgowej włącznie).

Trenerowi gratulujemy i życzymy owocnej pracy z naszą młodzieżą!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0