MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Mamy nowego Prezesa

Udostępnij:

Rada Fundacji Akademii GKS Bełchatów 18 stycznia powołała na stanowisko Prezesa Szymona Serwę. Rolę wiceprezesa ds. sportowych Fundacji pełni natomiast Bartłomiej Kondracki.

Szymon Serwa jest byłym zawodnikiem grup młodzieżowych GKS Bełchatów. Po zakończeniu przygody piłkarskiej aktywnie uczestniczy w tworzeniu sportu w naszym regionie. Od czerwca 2010 r. jest Prezesem klubu sportowego LUKS Gomunice. W latach 2012-2016 był członkiem Zarządu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb. W następnej kadencji (2016-2020) został wybrany na wiceprezesa Zarządu ds. licencji i dyscypliny. W latach 2013-2016 był członkiem Wydziału Dyscypliny OZPN Piotrków Tryb., a następnie przewodniczącym tego organu w latach 2016-2019.

Aktualnie pełni funkcję sekretarza komisji ds. licencji dla klubów IV ligi i niższych klas rozgrywkowych w Łódzkim Związku Piłki Nożnej, w której pracuje jako członek od 2014 roku. Nowy prezes Fundacji w latach 2006-2013 pracował w Bełchatowskim Towarzystwie Sportowym „AS”. Przez trzy lata od stycznia 2017 r. pełnił funkcję menedżera sportu w Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie współtworząc największe imprezy sportowe w naszym regionie. W sierpniu 2020 r. rozpoczął równolegle pracę jako kierownik pierwszej drużyny GKS Bełchatów, występującej na poziomie centralnym – Fortuna 1 Liga. Szymon Serwa posiada m.in. dyplom instruktora piłki nożnej uprawniający do nabycia licencji trenerskiej UEFA C oraz ukończył kurs trenera stewardów w Departamencie Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Bartłomiej Kondracki to były zawodnik GKS Bełchatów (m.in. występy w II lidze), RKS Radomsko (awans do IV ligi, kapitan zespołu) i Zjednoczonych Bełchatów (IV liga). 25-letni Kondracki jako zawodnik miał okazję pracować m.in. z Kamilem Kieresiem, Mariuszem Pawlakiem, Krystianem Kierachem, Sylwestrem Szkudlarkiem, Jackiem Berensztajnem, Edwardem Cecotem, Andrzejem Orszulakiem, Tomaszem Zadwornym i Andrzejem Konwińskim. Doświadczenie trenerskie oraz wiedzę niezbędną do podnoszenia poziomu szkolenia wychowanków Akademii nabywał pracując jako trener rocznika 2010 GKS Bełchatów, trener kadry narodowej Coerver Coaching, trener kadry U-13 ŁZPN, odbywając staże trenerskie w Akademiach Piłkarskich Benfiki Lizbona, Legii Warszawa, Zagłębia Lubin czy Lecha Poznań oraz uczestnicząc w licznych konferencjach i kursokonferencji dla trenerów piłki nożnej. Wiceprezes ds. sportowych Fundacji posiada licencję trenerską UEFA A.

Dotychczasowa aktywność zawodowa nowych zarządzających cechowała się niezwykłą determinacją, zaangażowaniem i sportową pasją, która jest niezbędna do pokonywania licznych wyzwań stojących przed Akademią na obecnym etapie jej rozwoju. Umożliwia jednocześnie osiągnięcie w przyszłości najwyższych celów postawionych przed Akademią, zarówno na szczeblu sportowym, jak i biznesowym.

Szymon Serwa zastąpił ustępującego z funkcji prezesa Michała Antczaka, któremu dziękujemy za wykonaną ogromną pracę i poświęcony Fundacji czas w trakcie jej powstawania.

Aktualnie w skład Rady Fundacji wchodzą Robert Osóbka, Rafał Motyl i Wiktor Rydz.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna