MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Marcin Zimoch nowym trenerem w Akademii GKS

Udostępnij:

Były piłkarz GKS-u Bełchatów, a dziś 42-letni szkoleniowiec, który ostatnie 3,5 roku spędził na ławce trenerskiej czwartoligowego klubu Orkan Buczek, dołączył właśnie do grona trenerów Akademii GKS Bełchatów. Marcin Zimoch poprowadzi drużynę futsalową oraz pomoże w pracy z młodzieżą.

– Miłym zaskoczeniem był dla mnie telefon od dyrektora sportowego, Marcina Danielskiego. Spotkaliśmy się w obecności Prezesa Szymona Serwy oraz koordynatorów grup młodzieżowych Akademii. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że doświadczenie trenerskie jakie posiadam, pomoże w rozwoju zawodników, których będę miał pod opieką. – powiedział nowy trener Akademii GKS, Marcin Zimoch.

42-letni szkoleniowiec w przeszłości prowadził drużyny seniorskie Omegi Kleszczów oraz Orkana Buczek. Nie jest mu jednak obca praca z młodzieżą, bowiem swoją przygodę z „trenerką” rozpoczynał właśnie z juniorami Omegi, a następnie pełnił funkcję koordynatora ds. młodzieży w kleszczowskim klubie.

– Prowadzenie drużyny futsalowej Akademii GKS to dla mnie nowe doświadczenie. Halowa piłka nożna w wydaniu pięcioosobowym, to zupełnie inna dyscyplina sportu niż gra na pełnowymiarowym, trawiastym boisku „jedenastu na jedenastu”. Ja jednak lubię wyzwania, dlatego bez wahania podjąłem się tej pracy. Na ten moment jesteśmy po kilku treningach z drużyną i za każdym razem, kiedy spotykamy się na hali, uśmiech pojawia się na twarzach całej piętnastki zawodników. – zdradził trener Zimoch.

Drużyna Akademii GKS w piątek (24 listopada) meczem z Tartakiem Futsal Opoczno o godz. 20:00 zainauguruje 1. kolejkę III ligi (gr. łódzka) sezonu 2023/24. Spotkanie odbędzie się na hali sportowej w Szczercowie przy ul. Piłsudskiego 66. W kolejnych tygodniach podopiecznych Marcina Zimocha czeka rywalizacja z Rekordem Brzeziny, Juniorem Hurtap Łęczyca, Futsal Team Przęczew i GKS Bedlno.

– Chcemy trenować i cieszyć się grą. Oczywiście to GKS Bełchatów – tu w każdym meczu walczy się o zwycięstwo. Dla mnie powrót na Sportową 3 po tylu latach to coś wyjątkowego. Przeszedłem w tym klubie wszystkie szczeble od grup młodzieżowych po drużynę seniorów, w której udało mi się zagrać w sezonie 2000/01. Cieszę się, że znów będę częścią klubu. zakończył szkoleniowiec.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.