MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Marta Dudek halową mistrzynią Województwa

Udostępnij:

Rozstawiona z numerem drugim w turnieju, piętnastoletnia tenisistka Akademii GKS, Marta Dudek wygrała halowy turniej o mistrzostwo Województwa Łódzkiego U-16, który rozegrano w dniach 16-19 marca w Pabianicach. Sukces jest tym większy, że osiągnięty zarówno w singlu, jak i deblu!

Zawody indywidualne składały się z części eliminacyjnej oraz pucharowej. Nasza tenisistka w meczach grupowych wygrała z Justyną Paprocką (Eurotenis Łódź) 6:0, 6:0 oraz z Julią Aniszewską (MMKT Łęczyca), 4:6, 6:2, 10:2. Rywalizację w grupie zakończyła więc na pierwszym miejscu, kwalifikując się do fazy finałowej. Tam najpierw skrzyżowała rakietę z Anną Baran (AZS Łódź), wygrywając z byłą reprezentantką Polski do lat 12 6:2, 6:1. W półfinale zmierzyła się z Mariyą Szczykliną (MMKT Łęczyca), pokonując ją 6:1, 6:1. W wielkim finale nie dała szans Alicji Marcinkowskiej (Sieradzki Klub Tenisowy) zwyciężając 6:1, 6:1.

Drugi tryumf Marty podczas pabianickich zawodów to złoto w deblu w parze z Nadią Ptak (MMKT Łęczyca). Po meczu zakończonym wynikiem 7:6, 6:3, wyższość bełchatowsko-łęczyckiej pary musiał uznać duet Michalina Antosik (AZS Łódź) Alicja Marcinkowska.

Podwójny sukces Marty zasługuje na wielkie słowa uznania. Gratulacje!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.