MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Marta Dudek z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Udostępnij:

Tenisistka Akademii GKS, piętnastoletnia Marta Dudek podczas XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski do lat 16 rozgrywanych w Zamościu, wywalczyła trzecie miejsce w grze pojedynczej! Gratulujemy!

Zawody rozgrywane w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego MS w Polsce odbyły się w dniach 2-7 lipca. W turnieju wzięło udział 48 zawodniczek, a Marta rozstawiona była z numerem 10. W pierwszej rundzie otrzymała tzw. bye, czyli wolny los, który w drabince turniejowej zapewnił jej udział w kolejnej rundzie bez konieczności gry. W drugiej rundzie zawodniczka Akademii GKS pokonała Jessicę Pabisiak z Come-On Tennis Club Wrocław przy Fundacji Ten Team 6:3, 7:6(2). W trzeciej rundzie zmierzyła się z Oliwią Kuszel, reprezentantką Pro Tenis Toruń, pokonując ją 6:4, 6:1. W ćwierćfinale skrzyżowała rakietę z Kornelią Krześniak (Centralny Klub Tenisowy przy Fundacji De ArteAthletica Grodzisk Maz.), zwyciężając 6:3, 7:5. W półfinale zmierzyła się z Mają Wróbel (Cabańskie Centrum Sportu Chrzanów) i po trzysetowym pojedynku, zakończonym wynikiem 6:2, 3:6, 0:6 nasza tenisistka musiała uznać wyższość rywalki, która – jak się później okazało – została tryumfatorką całego turnieju.

Trenerami Marty są Maciej Wściubiak i Piotr Dudek, a przygotowaniem motorycznym zajmuje się Dariusz Rybarczyk.

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0