MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Mateusz trzecim zapaśnikiem Polski

Udostępnij:

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów wywalczył zapaśnik Akademii GKS Bełchatów – Mateusz Osowski. Za to ze srebrnym krążkiem swój start ukończył wychowanek naszego klubu, Klaudiusz Matyja.

Osowski był jednym z faworytów do złotego medalu w swojej kategorii. Dobrą formę udowodnił już w pierwszej walce, kiedy to pokonał Konrada Maślankę (Olimp Kostrzyn) poprzez położenie go na plecy. Drugie wyjście na matę to wyrównana rywalizacja z późniejszym złotym medalistą, Dominikiem Krawczykiem (AZS AWF Warszawa). – Po tej walce odczuwaliśmy bardzo duży niedosyt. Mateusz w trakcie tej walki miał swojego przeciwnika w pozycji zagrożonej. Niestety przeciwnik umiejętnie wykorzystał jego chwilę rozluźnienia i uciekł z tej niebezpiecznej sytuacji, po czym przeszedł do udanego kontrataku – relacjonuje Andrzej Olczyk, opiekun grupy zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów. W walce o medal 20-letni zapaśnik był wyraźnie lepszy od Marcina Spalika z Tęczy Środa Wielkopolska i wygrał na przewagę punktową.

Poza Osowskim w Raciborzu jako zawodnik Olimpijczyka Radom walczył nasz wychowanek, Klaudiusz Matyja. Od początku prezentował on dobrą formę, co przekładało się na końcowe sukcesy. Jego ręka wędrowała w górę podczas ogłaszania wyników po walkach z Kacprem Rekiem (AKS Piotrków Tryb.), Marcinem Choroszuchą (Podlasie Białystok) i Mateuszem Kłębowskim (PTC Pabianice). Dopiero w walce finałowej musiał uznać wyższość Piotra Chełka z Unii Swarzędz.

Akademia GKS Bełchatów zaprasza do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzież od 6. roku życia. Treningi odbywają się w trybunie północnej stadionu przy ul. Sportowej 3 w dniach poniedziałki, wtorki, środy i czwartki w godz. 17 – 18:30. Duet trenerski sekcji zapaśniczej stanowią Andrzej Olczyk i Sebastian Krzaczyński.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna