MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Mateusz walczył w Pucharze Polski

Udostępnij:

Mateusz Osowski (kat. 130 kg) reprezentował Akademię GKS Bełchatów w Pucharze Polski Seniorów w zapasach klasycznych. Z medalem zakończył swój start wychowanek naszego klubu, reprezentujący aktualnie RCSZ Olimpijczyk Radom, Filip Kazimierczak.

Mateusz Osowski rywalizując w Radomiu był w swojej kategorii wiekowej jednym z najmłodszych zawodników i zajął ostatecznie ósme miejsce. – Mateusz jechał na te zawody głównie po bardzo cenną lekcję, którą dała mu możliwość walki w grupie seniorskiej. To doświadczenie zaprocentuje w Mistrzostwach Polski Juniorów, które za dwa miesiące. To tam nasz zapaśnik będzie liczył się w walce o miejsce na podium – wyjaśnia Andrzej Olczyk, trener sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów.

W niedzielnych zawodach 20-letni zawodnik pokonał po walce, którą kontrolował od samego początku, starszego o trzy lata Sebastiana Baniaka z CSiR Dąbrowa Górnicza. Poza tym przegrał z blisko dziesięć lat starszym Marcinem Luto (Sorga Zamość) oraz musiał uznać wyższość młodszego o rok Jakuba Grabowskiego (Śląsk Wrocław).

Poza Osowskim w Radomiu walczył nasz wychowanek, Filip Kazimierczak. „Kazik” już jako zawodnik Olimpijczyka Radom w pierwszej walce przegrał z późniejszym triumfatorem kategorii 87 kg i aktualnym brązowym medalistą mistrzostw świata- Arkadiuszem Kułynyczem. Jednak trzy kolejne wejścia na matę to już końcowe sukcesy, w tym to najważniejsze, dające mu brązowy medal po triumfie nad Bartoszem Rajterem z Poznania.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna