MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Medale zapaśników w Janowie Lubelskim

Udostępnij:

Bardzo udany występ zaliczyli zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów startujący w „Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików„ w zapasach w stylu klasycznym, które odbyły się 21 października 2023 w Janowie Lubelskim.

Zawody odbyły się w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim, a udział w nich wzięło około 100 zawodników reprezentujących 15 zespołów klubowych z czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Akademię GKS reprezentowało dwóch podopiecznych trenera Andrzeja Olczyka, którymi na tym turnieju opiekował się trener Mateusz Osowski.

Bezkonkurencyjny w kategorii 68 kg okazał się Dawid Januszewski, który finalnie zajął 1. miejsce. Z kolei Norbert Szymanek w kategorii 75 kg uplasował się na trzecim stopniu podium.

– Turniej uważam za bardzo udany. Chłopaki pokazali charakter i znakomicie zaprezentowali się w tych zawodach. To bardzo dobry prognostyk przed czekającymi nas Mistrzostwami Polski. Liczę na to, że obaj powtórzą ten sukces. – podsumował występ zapaśników trener Mateusz Osowski.

Nasi reprezentanci znaleźli się w gronie przedstawicieli Województwa Łódzkiego, którzy łącznie zdobyli 20 medali, w tym 5 złotych, 3 srebrne i 12 brązowych. W klasyfikacji wojewódzkiej, zapaśnicy z łódzkiego zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając zawodników z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Ogromne gratulacje i wielkie brawa dla naszych wojowników oraz ich trenerów!

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.