MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Medalowy weekend zapaśników

Udostępnij:

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Akademii GKS Bełchatów w trakcie zapaśniczych mistrzostw województwa łódzkiego młodzików w stylu klasycznym. Turniej odbył się w sobotę, 19 listopada na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Bełchatowie, a patronatem imprezy była PGE Polska Grupa Energetyczna.

W jedenastu kategoriach wiekowych rywalizowali zawodnicy urodzeni w latach 2008-2010. Podczas całego turnieju stoczono łącznie 60 walk. Zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów, będący gospodarzami mistrzostw, wystawili czteroosobowy skład. Najlepszy wynik osiągnął Aleksander Sałuda – srebrny medal w kategorii wagowej 75 kg. Do zajęcia miejsca na najwyższym stopniu podium zabrakło… 30 sekund i utrzymania prowadzenia w finałowym starciu z Jakubem Wiaderkiem z UKS Zapaśnik Radomsko. Trzecie miejsce w tej samej kategorii wagowej zajął Norbert Szymanek. W kategorii 62 kg brązowy medal wywalczył Dawid Januszewski, podobnie jak Krystian Grzyb w rywalizacji do 57 kg.

– Stoczyliśmy razem 13 walk, a każdy z naszych zawodników kończył zawody z medalem na szyi. Dlatego cały turniej w naszym wykonaniu uważam za bardzo udany. W moim odczuciu medale mają jednak drugorzędną wartość, ponieważ był to pierwszy raz, kiedy zawodnicy w stu procentach realizowali założenia stawiane im przed walkami. Można było zauważyć wiele technik, które szlifujemy na treningach i ten element najbardziej cieszy. Największą niespodziankę sprawił Aleksander Sałuda, który na 30 sekund przed końcem walki prowadził z aktualnym brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzików 6:2, by ostatecznie ulec przez położenie na łopatki. Sensacja była bardzo blisko. – mówi Sebastian Krzaczyński, trener sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów.

W klasyfikacji drużynowej najmocniejsza okazała się załoga PTC Pabianice (42 pkt.), drugi był ZKS Radomsko (39 pkt.), a najniższy stopień podium zajęła Akademia Sportów Walki NELSON z Pabianic (30 pkt.). Team Akademii GKS Bełchatów uplasował się na szóstej pozycji z czternastoma punktami na koncie.

– Pomimo kilku przegranych walk zawodnicy realizowali taktyki, które trenujemy na co dzień. To z pewnością będzie owocowało w przyszłości. Na horyzoncie mamy kolejny turniej, 3 grudnia w Pabianicach, gdzie będziemy chcieli się zrewanżować i stoczyć kilka dobrych walk. – podsumował szkoleniowiec naszych zapaśników.

Organizatorem turnieju, rozgrywanego pod patronatem PGE Polskiej Grupy Energetycznej była Akademia GKS Bełchatów. Partnerem głównym sobotnich zawodów – Miasto Bełchatów i Szkoła Podstawowa nr 12. Turniej wsparli również: Ośrodek „Kibice Razem” GKS Bełchatów oraz Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze”. Ponadto partnerami mistrzostw były firma Sempertrans oraz Paluchbau. Akademia GKS Bełchatów pragnie równie serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Sztab Ratownictwa w Bełchatowie za fachową opiekę medyczną.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0