MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Michał Sikorski – trenerski transfer do Akademii GKS

Udostępnij:

Miło nam poinformować, że do Akademii GKS Bełchatów dołączył nowy trener-koordynator, Michał Sikorski, który w przeszłości pracował m.in. w Rakowie Częstochowa i ŁKS Łódź.

Michał Sikorski ma 33 lata i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. W zawodzie trenera pracuje od 2011 roku, kiedy to uzyskał pierwsze uprawnienia do prowadzenia grup młodzieżowych. Jest współzałożycielem Szkółki Piłkarskiej APN Piotrków Trybunalski. Przebieg jego dotychczasowej pracy to funkcja koordynatora szkolenia etapu U8 – U13 oraz trenera rocznika 2007 w Akademii ŁKS Łódź, stanowisko koordynatora skautingu i szkolenia etapu U12 – U15 w Akademii Widzewa Łódź oraz rola trenera analizy szkoleniowej w Akademii Rakowa Częstochowa, połączona z funkcją drugiego trenera drużyny U-15, występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Michał Sikorski posiada licencję trenerską UEFA Elite Youth A.

– W poprzednim sezonie zostałem zaproszony na spotkanie z pionem zarządzającym Akademią GKS Bełchatów, na którym przedstawiono mi propozycję dołączenia do struktur Akademii od sezonu 2022-23. Na spotkaniu przedstawiono mi propozycję objęcia konkretnych funkcji, jakie miałbym pełnić w klubie. Na spotkaniach, w czasie których omawialiśmy m.in. zakres prac i obowiązków do wykonania, dopięliśmy wszystkie szczegóły. – powiedział trener-koordynator.

Michał Sikorski będzie w Akademii GKS Bełchatów łączył dwie funkcje: trenera drużyny U17 oraz koordynatora skautingu.

– W sezonie 2022-23 będę łączył funkcję trenera drużyny U17 (rocznik 2006) z funkcją koordynatora skautingu. Celem szkoleniowym, tak jak to powinno być w każdej Akademii będzie rozwój zawodników. Ostateczną weryfikacją pracy zawsze będzie to, ilu zawodników kończących Akademię dostanie się na poziom zawodowy. Dla trenera pierwszej drużyny nie będzie miało znaczenia jakie sukcesy zawodnik odnosił w kategoriach juniorskich, tylko jaki poziom prezentuje i ile może wnieść do drużyny. Kolejnym celem będzie rozwój działu skautingu, który jest na ten moment budowany od podstaw. – podsumował nowy nabytek Akademii.

Satysfakcji z rozwoju pionu sportowego Akademii nie ukrywa Prezes Szymon Serwa, który nową twarz w strukturach klubu scharakteryzował słowami:

– Trener Sikorski ma za sobą spore doświadczenie w tworzeniu projektów związanych z rozwojem piłki młodzieżowej. Wierzę, że z jego wiedzy oraz umiejętności skorzysta cała nasza Akademia. Mam również nadzieję, że drużyna U17 zwycięzca ligi wojewódzkiej, w której mamy wielu utalentowanych zawodników, pod dowództwem trenera Sikorskiego rozwinie swoje skrzydła jeszcze bardziej.

Trenerze, witamy w Bełchatowie i życzymy satysfakcji z pracy w naszej Akademii!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna