MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Międzynarodowe starty Krzysztofa Brezyny

Udostępnij:

Listopad jest niezwykle intensywny dla zawodnika Akademii GKS Krzysztofa Brezyny, który na przestrzeni kilkunastu dni wystąpił w dwóch turniejach tenisa na wózkach zorganizowanych w Grecji oraz w Chorwacji.

Pierwsze zawody – „Ancient Messene Open 2023” odbyły się w dniach 1-5 listopada w greckiej Kalamacie. Nasz zawodnik wystąpił w turnieju singlowym oraz w deblu. Najpierw w grze singlowej Krzysztof dotarł do ćwierćfinału rozgrywek, gdzie uległ Szwedowi Hampusowi Linder-Olofssonowi, który – jak później się okazało – dotarł do finału imprezy.

Jeszcze lepiej poszło Brezynie w grze deblowej, w której wystąpił w parze z kolegą z kadry narodowej, Przemysławem Hebiszem. Duet Brezyna/Hebisz w ćwierćfinale bez straty gema pokonał grecką parę Giannoudis/Stefanouris. W półfinale Polacy zmierzyli się z faworytami turnieju, polsko-grecką parą Bukała/Lazaridis i pomimo niezłej gry ulegli 1:6, 0:6.

Dzięki tym wynikom nasz tenisista zdobył kolejne ważne punkty w światowym rankingu.

Z kolei w dniach 9-11 listopada Krzysztof Brezyna wystąpił w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju zorganizowanym w chorwackim Splicie. Już w pierwszej rundzie gry pojedynczej nasz zawodnik zmierzył się z Węgrem Attila Farkasem. Set pierwszy był bardzo wyrównany, lecz zakończył się wygraną Węgra 7:5. W drugim secie Krzysztof opadł z sił i przegrał 0:6. Pomimo tej porażki Brezyna mógł wystąpić w tzw. turnieju pocieszenia, w którym w półfinale po dobrej grze pokonał kolegę z Polski Przemysława Hebisza 6:1, 6:4.

Mecz finałowy turnieju pocieszenia rozgrywany był w trudnych warunkach, przy silnie wiejącym wietrze oraz odgłosach grzmotów zbliżającej się burzy. Brezyna walczył o zwycięstwo z chorwackim tenisistą Ante Kolundija, który lepiej dostosował się do warunków pogodowych, wykorzystując wiatr. Ostatecznie nasz wózkarz uległ 2:6, 1:6.

W turnieju deblistów Krzysztof zagrał w parze z Przemysławem Hebiszem. Polski debel w półfinale turnieju przegrał 1:6, 1:6 w parą chorwacko-węgierską Miksic/Farkas.

Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie na arenie międzynarodowej zaowocuje pomyślnym startem Krzysztofa na Halowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 17-20 listopada w Toruniu. Trzymamy kciuki!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.