MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Międzynarodowy „Bełchatów CUP U-13” już w weekend!

Udostępnij:

Już w najbliższy weekend (8-9 października) odbędzie się międzynarodowy turniej „Bełchatów Cup U-13”, który mamy przyjemność organizować wraz z Agencją piłkarską Pro-Turnieje. Miejscem zmagań młodych piłkarzy będą boiska Miejskiego Centrum Sportu oraz płyta główna Stadionu Miejskiego przy ulicy Sportowej 3. Podczas tego wyjątkowego dwudniowego wydarzenia piłkarskiego zaprezentuje się 16 drużyn z 9 krajów.

Najwyższy poziom sportowy i międzynarodowa obsada to niesamowite przeżycie dla zawodników z rocznika 2010, którzy staną do sportowej rywalizacji. Główną ideą turnieju, współorganizowanego przez Pro-Turnieje oraz Akademię GKS Bełchatów jest promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie dostępności do zorganizowanej, rówieśniczej rywalizacji sportowej, identyfikowanie i wspieranie rozwoju talentów sportowych oraz krzewienie zasad fair play.

To doskonała okazja do sprawdzenia swoich piłkarskich umiejętności na tle największych akademii z Polski, Anglii, Niemiec, Węgier czy Ukrainy. Naszą Akademię reprezentować będzie drużyna prowadzona przez duet trenerski Damian Chojka – Szymon Lesiakowski, a więc zespół występujący na co dzień w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej Młodzików D1. Oprócz tego w dwudniowych zawodach udział wezmą:

AS Trencin (Słowacja)
Baltijos Futbolo Akademija Wilno (Litwa)
Barca Academy
Borussia Mönchengladbach (Niemcy)
Cracovia Kraków
Diósgyőri VTK (Węgry)
Dynamo Kijów (Ukraina)
Futbola klubs RFS Riga (Łotwa)
Jagiellonia Białystok
Lokomotiv Kijów (Ukraina)
ŁKS Łódź
Norwich City F.C. (Anglia)
SMS Ślesin
Śląsk Wrocław
Torino FC (Włochy)

Początek zawodów w sobotę (8 października) od godz. 9:30 – mecze będą odbywały się do godz. 16:30. Drugiego dnia turnieju rozgrywki rozpoczną się od 9:30 i potrwają do godziny 15:00. Mecze rozgrywane będą Stadionie Miejskim GIEKSA Arena oraz boiskach treningowych Miejskiego Centrum Sportu nr 2, 3 i 4. System rozgrywek będzie dwuetapowy. W sobotę drużyny rywalizować będą w czterech grupach po cztery zespoły. Niedziela to gra mieszana ośmiu najlepszych zespołów systemem pucharowym o miejsca 1-8, natomiast pozostała ósemka powalczy o miejsca 9-16 w dwóch grupach, systemem każdy z każdym.

Zapraszamy do śledzenia social media Akademii GKS Bełchatów, gdzie na bieżąco umieszczane będą szczegóły dotyczące tego wydarzenia oraz do odwiedzenia boisk, na których odbędą się piłkarskie zmagania. Nie może Was zabraknąć!

Partnerami turnieju są: PGE Polska Grupa Energetyczna, Miasto Bełchatów, Wójt Gminy Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, Firma Produkcyjno-Usługowa METACO oraz Salon Farb w Bełchatowie.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna