MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Międzywojewódzkie medale naszych zapaśników

Udostępnij:

W sobotę (8 października) odbyły się „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach”, z których dwóch reprezentantów Akademii GKS Bełchatów – Bartosz Włodarczyk i Aleksander Sauna – wróciło z medalami!

Zawody odbyły się w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie (woj. świętokrzyskie). Wzięło w nich udział 111 zawodników zrzeszonych w 18 klubach z czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Wśród uczestników mistrzostw było czterech zapaśników naszej Akademii: Dawid Januszewski (kategoria – 62 kg), Norbert Szymanek (kategoria – 67 kg), Bartosz Włodarczyk i Aleksander Sauda (obaj kategoria – 75 kg).

Mistrzostwa rozegrano w 10 kategoriach wagowych, od najlżejszej – 38 kg, do najcięższej 85 kg. W kategorii 75 kg brązowe medale wywalczyli Bartosz Włodarczyk i Aleksander Sauna, ustępując jedynie Fabianowi Maruf-Araibiemu z ZKS Radomsko oraz Igorowi Flisowi z JLKS OLIMP Janów Lubelski.

– Uważam, że to bardzo dobry start naszych zawodników. Pomyślne przetarcie przed Mistrzostwami Polski młodzików, które odbędą się w Janowie Lubelskim w dniach 4-6 listopada. – podsumował trener sekcji Andrzej Olczyk.

W klasyfikacji województw, z liczbą 78 pkt. zwyciężyli zapaśnicy z województwa łódzkiego, wyprzedzając reprezentację województwa lubelskiego – 42 pkt., świętokrzyskiego – 16 pkt. i podkarpackiego – 0 pkt. Mistrzostwa zakończono wręczeniem pamiątkowych dyplomów, medali i pucharów.

Wielkie brawa dla wszystkich naszych wojowników!

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna