MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Minimalna porażka GKS II

Udostępnij:

W piątek na zakończenie tygodniowego zgrupowania w Opalenicy PGE GKS II Bełchatów rozegrał trzeci sparing letniego okresu przygotowawczego. Tym razem rywalizował z piątoligowym Lipno Stęszew.

Rezerwy po wtorkowej grze kontrolnej z Tarnovią Tarnowo Podgórne (0:1), sprawdziły się na tle klubu występującego w V lidze (gr. wielkopolska II) – Lipno Stęszew. Podobnie jak przed paroma dniami, tak i w tym spotkaniu oglądaliśmy tylko jedną bramkę. Przeciwnicy objęli prowadzenie już w 3. minucie po bramce Bartosza Simińskiego i utrzymali ten wynik do końcowego gwizdka sędziego.

Cieszy fakt, że młodzi bełchatowianie po raz kolejny mieli okazję sprawdzić się na tle silnego i wymagającego przeciwnika. – Trzeba wierzyć, że uda nam się wyciągnąć wnioski z tych dwóch sparingów, które w naszej opinii były bardzo dobrymi jednostkami treningowymi – przekonujemy trener „dwójki”, Adrian Teodorczyk. Teraz przed grupą pracującą z duetem Teodorczyk – Zygmunt Łuszcz niedzielny sparing ze Skalnikiem Sulejów (Sulejów, godz. 10:30). Następnie w środę mecz w Ksawerowie z tamtejszym GKS (godz. 18:00).

KS Lipno Stęszew – PGE GKS II Bełchatów 1:0 (1:0)

Skład PGE GKS II: Wolankiewicz Mateusz (46. Poghosyan David), Ochocki Sebastian, Wenus Stanisław (46. Kłótkowski Mikołaj), Trzeboński Jarosław (67. Wenus Stanisław), Stefaniak Norbert (68. Trzeboński Bartłomiej), Sarnik Szymon (46. Woźniakowski Dawid), Góralczyk Jeremiasz (61. Jaszczak Jan, 76. Tomski Bartłomiej), Tomski Bartłomiej (46. Kurzawa Ernest), Jaszczak Jan (46. Urbaniak Oliwier), Żegota Marcel (46. Kuśmierek Marcel), Trzeboński Bartłomiej (46. Czyżewski Szymon)

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna