MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Nagrodzeni przez Prezydent Bełchatowa

Udostępnij:

Prezydent miasta Bełchatowa Mariola Czechowska przyznała nagrody sportowe, które otrzymali sportowcy, trenerzy oraz działacze sportowi, którzy dbają o rozwój bełchatowskiego sportu. W gronie wyróżnionych znalazło się trzech przedstawicieli Akademii GKS Bełchatów.

Tegoroczne nagrody przyznane zostały 33 osobom. Wśród nich znalazło się 24 sportowców, m.in. lekkoatleci, tenisiści, trenujący wspinaczkę, kickboxing czy takwon-do. Wyróżnieni mają na swoim koncie wiele osiągnięć m.in. medale na Mistrzostwach Polski, Mistrzostwach Europy, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. W gronie nagrodzonych sportowców znalazł się również na Krzysztof Brezyna – nagrodzony za wybitne osiągnięcia w tenisie ziemnym na wózkach. W ostatnim sezonie zajął III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Vilnius Open na Litwie.

Oprócz sportowców wyróżnieni zostali również trenerzy, którzy stoją za sukcesami swoich podopiecznych. To podziękowanie za ich zaangażowanie, poświęcony czas, chęć dzielenia się z innymi swoją wiedzą i umiejętnościami. Wśród dziewięciu nagrodzonych znalazł się m.in. Andrzej Olczyk – koordynator i trener sekcji zapasów w Akademii. Jego podopieczni zdobyli medalowe miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Drugim z wyróżnionych był Adrian Teodorczyk – były szkoleniowiec grup młodzieżowych, drużyny PGE GKS II, a obecnie asystent w sztabie szkoleniowym GKS Bełchatów. To trener, który działa na rzecz rozwoju sportu w Bełchatowie.

– W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej pięknie Wam dziękujemy. Trenerom oraz działaczom przede wszystkim za to, że poświęcacie swój czas na niełatwą pracę na niwie sportowej. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że dziś odciągnięcie młodych ludzi od komputerów nie jest łatwe. A wy to robicie i to z sukcesami. Bełchatów jest widoczny na arenie sportowej. To właśnie dzięki Waszym działaniom, zaangażowaniu możemy się chwalić tymi wspaniałymi zawodnikami, którzy właśnie odebrali nagrody. Bełchatów sportem stoi i wy doskonale to pokazujecie. Pamiętajcie, że w miarę swoich możliwości, zawsze będziemy Was wspierać i pomagać. Dziękujemy Wam za wszystko. Jeszcze raz składamy gratulacje, wyrazy uznania i prosimy o więcej. – powiedział podczas uroczystości wręczania nagród wiceprezydent miasta, Dariusz Matyśkiewicz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna