MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Narodowy Puchar Polski w tenisie na wózkach

Udostępnij:

Już w najbliższy weekend (13-14 sierpnia) na Miejskich Kortach Tenisowych przy ul. Edwardów 8 w Bełchatowie rozegrany zostanie Puchar Polski w tenisie ziemnym na wózkach, organizowany przez Fundację Akademia GKS Bełchatów.

Do udziału w turnieju zgłosiło się 15 uczestników. Są to w głównej mierze reprezentanci Polski, pochodzący z Poznania, Wrocławia czy Płocka, którzy regularnie występują w kadrze narodowej. Jednym z uczestników będzie również zawodnik naszej Akademii, Krzysztof Brezyna, brązowy medalista XXVIII Indywidualnych Mistrzostw Polski.

Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na sobotę (13 sierpnia) na godzinę 10:00. Najpierw rozegrany zostanie turniej główny, a około godziny 15:00 ruszy turniej pocieszenia. Zakończenie sobotnich rozgrywek przewidziano o godzinie 18:00. Z kolei w niedzielę (14 sierpnia) dojdzie do spotkań półfinałowych i finałowych. Start o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania!

Głównym organizatorem rozgrywek jest Fundacja Akademia GKS Bełchatów, a współorganizatorami Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia jest Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna