MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Nasi trenerzy podnoszą kwalifikacje

Udostępnij:

Akademia GKS Bełchatów jest współorganizatorem i gospodarzem Kursu Trenerskiego UEFA B. Bierze w nim udział również czterech naszych trenerów, dla których jest to okazja do zwiększenia swych kwalifikacji.

W maju br. kilkudziesięcioosobowa grupą chętnych pisała egzamin początkowy. Pozytywny wynik pozwolił większości z nich rozpocząć czynny udział w sesjach szkoleniowych, w trakcie których trenerzy uczą się i pracują z pomocą drużyn Akademii. W gronie osób zwiększających swoje kompetencje są również czterej trenerzy Akademii: Przemysław Marjan, Michał Krawczyk, Krystian Paprocki oraz Marcin Szóstakiewicz.

Sesje szkoleniowe odbywają się na boiskach i w salach Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Przed trenerami jeszcze m.in. odbycie stażu u trenerów, którzy mają ukończony kurs UEFA A. Ich pracę zakończy egzamin końcowy, którego pozytywny wynik pozwoli na pracę z drużynami młodzieżowymi wszystkich kategorii oraz seniorów do rozgrywek Klasy Okręgowej. Zajęcia prowadzą trenerzy-edukatorzy PZPN (ostatnie z nich prowadził trener przygotowania fizycznego, Rafał Wiśniowski), w tym były trener GKS Bełchatów i jego grup młodzieżowych, a obecnie koordynator Akademii ŁKS Łódź, Krystian Kierach.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna