MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Nowa sekcja w Akademii

Udostępnij:

Fundacja Akademia GKS Bełchatów informuje o utworzeniu nowej sekcji sportowej. Od pewnego czasu w klubie funkcjonuje sekcja tenisa ziemnego na wózkach, którą reprezentuje Krzysztof Brezyna.

Krzysztof Brezyna w swej dotychczasowej przygodzie z tenisem ziemnym wielokrotnie reprezentował Polskę na arenie światowej (w tym np. w Pucharze Świata), regularnie zdobywał medale zawodów międzynarodowych i ogólnopolskich oraz znajdował się na liście stypendystów sportowych Miasta Bełchatowa. Jest nim także w roku 2022. Na liście generalnej Polskiego Związku Tenisowego za rok 2021 39-latek zajął 8. miejsce (127. miejsce na listach ITF WCH) w kategorii gry pojedynczej oraz 4. lokatę w grze podwójnej. – Tenis zmienił wszystko w moim życiu. Wcześniej nie wychodziłem praktycznie z domu. Gdy zaczynałem przygodę z tym sportem, było ciężko o znalezienie miejsca do treningu przystosowanego dla osoby niepełnosprawnej. Później było już tylko lepiej, bo dzięki tej aktywności mogłem np. zwiedzić świat jako członek reprezentacji narodowej – cieszy się Krzysztof Brezyna.

Trenerem Krzysztofa jest szkoleniowiec z 40-letnim doświadczeniem, Zbigniew Maruszak. To wielokrotny triumfator zawodów tenisa ziemnego rozgrywanych na bełchatowskich Miejskich Kortach Tenisowych, który od osiemnastu lat swą wiedzą dzieli się z podopiecznym. – Tenis na wózkach jest specyficzny. Trzeba zupełnie inaczej podejść do tenisa. Technika gry zupełnie nie odbiega u tej u „chodziaków”, ale trzeba umieć połączyć to z jazdą na wózku. Przede wszystkim trzeba nauczyć się tego, jak poruszać się na korcie siedząc na wózku – zdradza trener Maruszak.

W ramach Akademii GKS Bełchatów dotychczas funkcjonowały dwie sekcje sportowe – piłki nożnej (chłopców i dziewcząt) oraz zapasów. – Sekcją wiodącą naszej Akademii pozostaje piłka nożna, ale jesteśmy otwarci na wszelkie opcje współpracy. Mamy zaplecze administracyjne i organizacyjne, które pozwala rozwijać kolejne dyscypliny sportu. Jeśli będzie taka potrzeba, nie będzie problemu z otwieraniem kolejnych sekcji – kończy prezes Akademii, Szymon Serwa.

Więcej w materiale filmowym:

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna