MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU
Udostępnij:

Miło nam poinformować, że Akademia GKS Bełchatów zainaugurowała kolejny projekt. To zajęcia grupy „Gold”, która ma na celu indywidualizację pracy z najbardziej zdolnymi zawodnikami z roczników 2007 i 2008. Rozpoczęcie pracy tego zespołu możliwe jest dzięki współpracy ze Sponsorem Głównym, PGE Polską Grupą Energetyczną.

W pierwszych zajęcia grupy prowadzonej przez trenerów Dawida Ciupińskiego i Adama Paluszka wzięło udział 18 zawodników. – W zajęciach co tydzień będzie uczestniczyć grupa najbardziej zdolnych zawodników z zespołów U-15 i U-14 naszej Akademii. Sztaby szkoleniowe tych drużyn we współpracy z trenerami prowadzącymi projekt grupy „Gold” będą typować i selekcjonować zawodników do zajęć – wyjaśnia Bartłomiej Kondracki, wiceprezes ds. sportowych Akademii.

Indywidualizacja, powtarzalność, zwracanie uwagi na detale oraz budowanie pewności siebie zawodników. To główne priorytety, które przyświecają Akademii wdrażając w życie drugi po grupie „Future” projekt skierowany dla najzdolniejszych graczy. Głęboko wierzymy w wartość tego programu. Jesteśmy przekonani, że te zajęcia pozwolą na jeszcze większy rozwój naszych zawodników. Dla chłopców jest to na pewno forma nobilitacji i swojego rodzaju nagroda, że zostają wybierani do udziału w tych zajęciach. Pragnę jednak podkreślić, co też zostało zaznaczone na pierwszym spotkaniu, że nic nie jest im dane na stałe i muszą na każdych zajęciach treningowych oraz w meczach ligowych udowadniać i potwierdzać, że miejsce w grupie „Gold” im się należy. Dzięki temu wzrasta poziom rywalizacji w drużynie między zawodnikami, a dzięki temu oni mogą się bardziej rozwijać, co jest dla nas kluczowe – kończy Kondracki podkreślając, że rozpoczęcie tego projektu to kolejny duży krok w stronę indywidualizacji pracy zawodników i ich doskonaleniu.

Przypomnijmy, że poza grupą „Gold” z powodzeniem realizowany jest też projekt grupy „Future„. To indywidualne treningi dla 10 najlepiej rozwijających się w danym momencie zawodników, wytypowanych wcześniej przez trenerów z roczników 2009-2014. Między zawodnikami trwa rotacja, wynikająca z różnego tempa rozwoju dzieci. Koordynatorem projektu do tej pory był obecny trener drugoligowego GKS Bełchatów Patryk Rachwał. Opiekę nad grupą przejął po nim zawodnik górniczej drużyny, współpracujący z Akademią, trener Mikołaj Grzelak.

 – Podobnie jak działanie grupy „Gold”, tak też zajęcia projektu „Future” stanowią wyróżnienie i nagrodę dla poszczególnych zawodników za zaangażowanie i dobrą pracę na treningach i meczach oraz umożliwiają regularny wzrost umiejętności najbardziej uzdolnionych dzieci w Akademii. Co istotne, są one dla ich uczestników bezpłatne – cieszy się Prezes Zarządu Akademii, Szymon Serwa.

Pragniemy aby nasz pion sportowy w miarę możliwości dalej się rozwijał. Powtórzę to samo co parę miesięcy temu, że projekty „Future” i „Gold” są zorientowane w stronę zawodników i drużyn, które są fundamentem naszej Akademii. Wszyscy nasi podopieczni są dla nas bardzo ważni. Jednak na tym etapie chcemy wykonać pracę, która będzie w przyszłości wartością dodaną dla trenerów starszych grup. Z tymi projektami wiążemy duże nadzieje i jesteśmy przekonani, że za jakiś czas dostrzeżemy efekty pracy obu grup – podkreśla prezes Serwa.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna