MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Nowy sztab szkoleniowy GKS U-17

Udostępnij:

W najbliższą sobotę (2 marca) o godz. 14:30 nasi siedemnastolatkowie wyjazdowym meczem z Motorem Lublin zainaugurują rundę wiosenną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Po nieudanej pierwszej części sezonu, GKS U-17 poprowadzi nowy duet trenerski i stanie przed nie lada wyzwaniem – walką o utrzymanie.

W trakcie okresu przygotowawczego szkoleniowcem drużyny został były zawodnik GKS-u Bełchatów, a dziś 42-letni trener Marcin Zimoch, który w przeszłości prowadził drużyny seniorskie Omegi Kleszczów oraz Orkana Buczek. Nie obca jest mu jednak praca z młodzieżą, bowiem swoją przygodę na ławce trenerskiej rozpoczynał właśnie z juniorami Omegi, a następnie pełnił funkcję koordynatora ds. młodzieży w kleszczowskim klubie. W listopadzie 2023 roku przejął drużynę futsalową Akademii GKS Bełchatów, z którą w zakończonym przed tygodniem sezonie zajął 4. miejsce w III lidze (gr. łódzka).

Jest to dla mnie nowe wyzwanie, ale jak najbardziej postanowiłem się go podjąć. Nie mogę oczywiście nie wspomnieć o drugim trenerze Sewerynie Michalskim, z którym współpraca od pierwszego dnia układa się bardzo dobrze. Pojęcie piłki na wielu płaszczyznach jest praktycznie identyczne, ale nie brakuje burzliwych dyskusji i uwag z obu stron, co tylko pozwala wyłapać błędy. – powiedział nowy opiekun GKS U-17. Przede wszystkim chcemy być drużyną. Możemy mieć najlepszych zawodników, ale jeśli nie stworzymy kolektywu, nie mamy po co wychodzić na boisko. Cieszę się z zaangażowania na treningach i postępów, jakie chłopcy robią każdego dnia. Centralna Liga Juniorów to najwyższy poziom rozgrywkowy dla tych chłopców w Polsce i każdy z nich ma tego świadomość. Mamy kilku wyróżniających się zawodników, którzy są w kręgu zainteresowań drugiej czy nawet pierwszej drużyny GKS-u i niejednokrotnie biorą udział w treningach z tymi zespołami. ocenił szkoleniowiec.

Trenerowi Zimochowi w pracy szkoleniowej nad drużyną U-17 pomagać będzie wspomniany już (i dobrze znany bełchatowskim kibicom), Seweryn Michalski. Wychowanek GKS-u Bełchatów w lutym 2013 roku debiutował w Ekstraklasie, a w kolejnych latach reprezentował barwy m.in. Jagiellonii Białystok, Chrobrego Głogów, Chojniczanki Chojnice, a nawet belgijskiego klubu KV Mechelen. Jesienią występował jeszcze w koszulce trzecioligowej Warty Sieradz, której był kapitanem, jednak z powodów zdrowotnych zmuszony był przedwcześnie zawiesić piłkarskie buty na kołku. Teraz jego doświadczenie i wiedza będą służyć juniorom Akademii GKS. 29-latek posiada licencję trenerską UEFA B i będzie to dla niego pierwsza praca w roli szkoleniowca.

– W momencie, kiedy zdałem sobie sprawę z tego, iż moja dalsza gra z powodów zdrowotnych jest niemożliwa, kluczowym było podjęcie decyzji o pozostaniu przy piłce, choć już w nieco innej formie. Dlatego w tym miejscu pragnę podziękować Prezesowi Szymonowi Serwie za zaufanie, jakim mnie obdarzył i za szansę, którą mi dał. Propozycję pracy z drużyną juniorów Akademii GKS przyjąłem z ogromną radością. Zrobię wszystko, aby swoje doświadczenie boiskowe przekazać młodym zawodnikom, ucząc się jednocześnie trenerskiego fachu. zdradził Seweryn Michalski.

W trakcie zimowego okresu przygotowawczego zespół GKS U-17 sumiennie pracował podczas tygodniowego obozu w Uniejowie. Rozegrał też kilka wartościowych gier kontrolnych, które były sporym poligonem doświadczalnym dla nowego sztabu szkoleniowego. „Brunatni” wygrali w tym czasie m.in. z Carbo Gliwice (7:0) i Wartą II Sieradz (4:2), zremisowali z Progresem Warszawa (3:3), choć musieli też uznać wyższość kilku rywali w potyczkach z Górnikiem Zabrze (0:3) i ostatnio UKS SMS Łódź (1:4). Po rundzie jesiennej CLJ, biało-zielono-czarni zajmują ostatnie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej lokaty 14 punktów.

Terminarz gier GKS U-17 w rundzie wiosennej CLJ:

 • 02.03, godz. 14:30 – Motor Lublin (wyjazd)
 • 09.03, godz. 15:00 – Polonia Warszawa (wyjazd)
 • 17.03, godz. 14:00 – Igloopol Dębica (dom)
 • 23.03, godz. … – KKP Korona Kielce (wyjazd)
 • 30.03, godz. 12:00 – Korona Kielce (dom)
 • 06.04, godz. … – Jagiellonia Białystok (wyjazd)
 • 14.04, godz. 14:30 – Wisła Płock (dom)
 • 20.04, godz. 14:30 – Stal Rzeszów (wyjazd)
 • 28.04, godz. 15:15 – Sandecja Nowy Sącz (dom)
 • 04.05, godz. … – Escola Varsovia (wyjazd)
 • 12.05, godz. 16:00 – Legia Warszawa (dom)
 • 18.05, godz. 15:00 – AKS SMS Łódź (wyjazd)
 • 25.05, godz. … – Wisła Kraków (dom)

Okres przygotowawczy był bardzo intensywny. Dobrze przepracowaliśmy obóz w Uniejowie, zagraliśmy kilka meczów kontrolnych z wymagającymi przeciwnikami i jesteśmy dobrej myśli przed rozpoczęciem ligi. – ocenił szkoleniowiec GKS U-17. – Jeżeli zaś chodzi o utrzymanie zespołu w lidze to nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Staramy się skoncentrować na najbliższym spotkaniu i jak najlepiej przygotować się do niego; zostawić maksimum zaangażowania na boisku. W poprzedniej rundzie drużyna zdobyła trzy punkty w siedemnastu kolejkach. Nie możemy jednak zapominać, z kim rywalizowaliśmy oraz tego, że strata punktowa do bezpiecznego miejsca w tabeli jest bardzo duża. Jedno co mogę obiecać, to to, że łatwo się nie poddamy. Boisko wszystko zweryfikuje. zakończył trener Marcin Zimoch.

– Przede wszystkim z trenerem Marcinem robiliśmy wszystko, aby mentalnie podnieść chłopaków po słabej rundzie jesiennej. Uważam, że liczba zdobytych punktów nie oddaje piłkarskiego potencjału tej drużyny. Czy realnie włączymy się w walkę o utrzymanie? Teraz nie zastanawiamy się nad tym. Chcemy ukierunkować zespół na walkę w każdym kolejnym meczu, w którym do podniesienia z boiska będą trzy punkty. uzupełnił trener Michalski.

Obu trenerom życzymy powodzenia w prowadzeniu drużyny i wielu zwycięstw na koncie!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.