MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Okazałe zwycięstwo z ŁKS na wagę lidera

Udostępnij:

W piątej kolejce I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1 drużyna PGE GKS U-19 pokonała na wyjeździe Łódzki Klub Sportowy aż 4:0. Dwa trafienia zaliczył Kacper Czapla, a po jednej bramce dołożyli Bartosz Frątczak i Filip Kwiecień. Dzięki tej wygranej biało-zielono-czarni zostali samodzielnym liderem tabeli.

Spotkanie od samego początku przebiegało pod wyraźne dyktando PGE GKS-u. Bełchatowianie kontrolowali grę, dłużej utrzymując się przy piłce i zdecydowanie częściej zagrażając bramce przeciwnika. Wynik spotkania otworzył Bartosz Frątczak, który otrzymał podanie od Dawida Woźniakowskiego z bocznego sektora boiska i uderzeniem bez przyjęcia pokonał łódzkiego bramkarza. Prowadzeniem 1:0 zakończyła się pierwsza część meczu. Po zmianie stron swój koncert zagrał Kacper Czapla, zdobywca dwóch bramek. W 59. minucie uderzeniem prawą nogą podwyższył na 2:0, a w samej końcówce po wyłożeniu piłki przez Wiktora Klauza strzałem do pustej bramki ustalił wynik meczu na 4:0. Chwilę wcześniej na listę strzelców wpisał się jeszcze Filip Kwiecień, który otrzymał długie podanie od Adama Łaskiego i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem ŁKS-u.

– To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zwycięstwo było absolutnie zasłużone, co tuż po meczu podkreślił sam trener, składając nam gratulacje. Mam nadzieję, że taką dyspozycję utrzymamy w kolejnych spotkaniach, a na pozycji lidera tabeli zostaniemy jak najdłużej. – powiedział jeden z aktorów sobotniego spektaklu, autor dwóch goli Kacper Czapla.

Po 5. kolejkach PGE GKS jest liderem tabeli I Ligi Wojewódzkiej Juniorów A1 z dorobkiem dwunastu punktów. Tuż za nim plasuje się trio z Łodzi: Widzew, UKS SMS i Łódzki KS (po 10 pkt.). Najbliższy mecz podopieczni Dawida Ciupińskiego rozegrają w sobotę (17 września), a przeciwnikiem będzie drużyna Szkółki Piłkarskiej Widzew Łódź, która zamyka tabelę z dorobkiem jednego punktu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:30 na boisku MCS nr 2 w Bełchatowie.

ŁKS Łódź PGE GKS U-19 0:4 (0:1)
Bramki: Bartosz Frątczak 22 (as. Dawid Woźniakowski), Kacper Czapla 59 (as. Dawid Woźniakowski) i 89 (as. Wiktor Klauz), 87. Filip Kwiecień (as. Adam Łaski)

Skład GKS: Kacper Foltyn – Dawid Kępniak, Maciej Bartkiewicz, Jakub Szczepaniak, Jakub Grałka (75. Frączyk) – Marcel Żegota (55. Wiktor Klauz), Bartosz Frątczak (55. Filip Kwiecień), Grzegorz Tomczyk (75. Maksymilian Przebierała), Kacper Czapla – Bartosz Wiśniewski (67. Kacper Rybacki), Dawid Woźniakowski (70. Adam Łaski).
Na ławce pozostał: Jarosław Nowak
Żółta kartka: Iwo Misztalki (ŁKS)

Trenerzy: Dawid Ciupiński i Adam Konstańczuk

W pozostałych spotkaniach 5. kolejki I LW Juniorów A1 padły następujące wyniki:

UKS SMS Łódź – Widzew Łódź 1:1
RKS Radomsko – AKS SMS Łódź 2:2
Szkółka Piłkarska Widzew – PSV Łódź 1:2

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna