MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Patryk Rachwał nowym koordynatorem w Akademii

Udostępnij:

Były reprezentant Polski, piłkarz z liczbą niemal trzystu występów na poziomie Ekstraklasy, legenda GKS-u Bełchatów oraz trener posiadający licencję UEFA „A” został nowym koordynatorem bloku roczników U-14 – U-19 w Akademii GKS Bełchatów.

Patryka Rachwała żadnemu kibicowi „Brunatnych” specjalnie przedstawiać nie trzeba. Przez ponad dekadę reprezentował biało-zielono-czarne barwy najpierw jako zawodnik oraz kapitan drużyny, a następnie jako trener. Piłkarską przygodę z GKS Bełchatów rozpoczął latem 2007 roku. Debiutował 19 lipca 2007 roku w meczu I rundy eliminacji Pucharu UEFA z Ameri Tibilisi. Przez dziesięć sezonów rozegrał łącznie 255 spotkań, w których zdobył 19 bramek i zanotował 5 asyst. W plebiscycie kibiców na najlepszą jedenastkę 40-lecia klubu, znalazł się wśród wyróżnionych. 1 lipca 2019 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Artura Derbina, a następnie był asystentem Marcina Węglewskiego. 25 czerwca 2021 roku został pierwszym trenerem „Brunatnych” i funkcję tę pełnił przez 143 dni. Teraz związał się dwuletnią umową z Akademią GKS, którą w nowej roli wspomoże swoją ogromną wiedzą oraz doświadczeniem.

– Skupiał się będę wyłącznie na grupach młodzieżowych, choć komunikacja ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny GKS-u jest niezwykle istotna. Wiadomo, właściwy przepływ informacji, wymiana doświadczeń oraz opinii na linii Akademia – drużyna seniorów, pozwala najlepszych młodzieżowców stopniowo wprowadzać w realia dorosłej piłki.– powiedział nowy koordynator, który będzie odpowiedzialny w Akademii za organizację pracy szkoleniowej opiekunów drużyn U-14 – U-19, analizę i dostosowywanie procesu poszukiwania utalentowanych zawodników, którzy w zamyśle dołączą do pierwszego zespołu GKS-u w zakresie młodzieżowców.

– Chciałbym, aby jak najwięcej młodych zawodników trafiało do pierwszego zespołu GKS-u Bełchatów. Ze swej strony dołożę starań, by rozwój młodzieży trenującej w naszej Akademii był na wysokim poziomie. Mamy drużynę w Centralnej Lidze Juniorów U-17, co poza prestiżem dla klubu jest przede wszystkim znakomitą okazją do rywalizacji z najlepszymi drużynami w kraju, a co za tym idzie, możliwością indywidualnego rozwoju poszczególnych zawodników. – powiedział 42-latek.

Jak podkreśla nowy koordynator, wdrażanie jednolitego systemu szkolenia, współpraca z trenerami oraz kontakt z rodzicami dzieci i młodzieży trenującej w Akademii, jest istotnym krokiem naprzód, a wszystkie te działania mają na celu podniesienie jakości oraz prestiżu Akademii GKS Bełchatów.

Trenerze, życzymy samych sukcesów oraz satysfakcji z pracy w naszej Akademii!