MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Pewne zwycięstwo GKS II

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów wygrał ważny mecz dla układu tabeli KEEZA Klasy Okręgowej z Pilicą Przedbórz 4:0 (2:0). Niedzielny sukces pozwolił bełchatowianom powrócić na pozycję wicelidera.

PGE GKS II przystępował do tego spotkania po pechowej porażce ze Startem Lgota Wielka. – Cieszę się, że zawodnicy nie musieli długo rozmyślać nad ostatnim spotkaniem. Spotkanie z Pilicą, jego przebieg oraz wynik końcowy, po raz kolejny utwierdziło mnie, że dysponujemy ambitną drużyną i tym razem znalazło to potwierdzenie na boisku – mówi Adrian Teodorczyk, trener górniczych rezerw.

W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Kempski. Po zmianie stron wynik podwyższyli Jarosław Trzeboński i Szymon Łapiński, który poza golem asystował też przy dwóch pozostałych trafieniach kolegów z zespołu. Warto odnotować fakt, że po dwóch miesiącach przerwy do gry wrócił Kewin Komar. 17-letni bramkarz zakończył mecz z „czystym kontem”, broniąc w 85. minucie rzut karny oraz kilkukrotnie popisując się efektownymi interwencjami.

Po tej serii gier PGE GKS II ponownie jest wiceliderem piotrkowskiej klasy okręgowej, mając na swym koncie 42 punkty. Lider z Drzewicy wyprzedza „Brunatnych” o sześć punktów. W najbliższej kolejce podopieczni trenera Teodorczyka pojadą do Kamieńska na mecz z tamtejszym Świtem (sobota, godz. 17:00).

PGE GKS II Bełchatów – Pilica Przedbórz 4:0 (2:0)
Bramki dla GKS: 29. i 39. Mateusz Kempski (as. Szymon Łapiński i Jeremiasz Góralczyk), 60. Szymon Łapiński (as. Kajetan Kunka), 74. Jarosław Trzeboński (as. Szymon Łapiński)

PGE GKS II: Komar Kewin – Mizera Kamil (86. Ochocki Sebastian), Jakubiec Hubert, Trzeboński Jarosław, Kołodziejczyk Bartosz, Przywara Oskar (86. Ossowski Olaf), Góralczyk Jeremiasz (86. Kaflowski Mateusz), Kunka Kajetan, Łapiński Szymon, Miarka Jakub (76. Jaszczak Jan), Kempski Mateusz (81. Stefaniak Norbert)

Na ławce pozostali: Tkaczyński Oskar, Wenus Stanisław

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz
Kierownik: Marek Cieślak

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna