MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Pewne zwycięstwo GKS U-19

Udostępnij:

PGE GKS U-19 wygrał pierwszy mecz w Lidze Makroregionalnej. W niedzielę bełchatowianie pokonali pewnie Jagiellonię Białystok 3:0 (1:0), choć zwycięstwo powinno być jeszcze bardziej okazałe.

Po ubiegłotygodniowym remisie w Warszawie nasi juniorzy mieli za cel pokonać drużynę z Białegostoku. Bełchatowianie od początku przejęli inicjatywę, czego efektem były częste wizyty w polu karnym Jagiellonii. Po raz pierwszy golkiper „Jagi” wyciągał piłkę z siatki w 15. minucie po strzela Mateusza Kempskiego. Sam „Kempes” powinien tego dnia skompletować hat-tricka, a wynik końcowy mógł być dwucyfrowy. Skończyło się jedynie jeszcze na dwóch trafieniach. W 74. na listę strzelców wpisał się Marcel Żegota a dziewięć minut później uczynił to Bartłomiej Rygała, który dzień wcześniej był autorem jedynej bramki w meczu kontrolnym PGE GKS II.

W spotkaniu 3. kolejki Ligi Makroregionalnej PGE GKS U-19 zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn (19 marca, godz. 13:00), który podobnie jak giekaesiacy, mają na koncie 4 punkty (zwycięstwo i remis).

PGE GKS U-19 – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Bramki dla GKS U-19: Mateusz Kempski 15. (as. Szymon Sarnik), Marcel Żegota 74. (as. Oskar Przywara), Bartłomiej Rygała 83.

PGE GKS U-19: Retyk – Kępniak, Wenus (78. Szczepaniak), Trzeboński Jarosław, Stefaniak (78. Rubajczyk), Sarnik (55. Żegota), Góralczyk (65. Tomski), Kurzawa, Trzeboński Bartłomiej (70. Przywara), Miarka (65. Rygała), Kempski

Trenerzy: Dawid Ciupiński, Adam Paluszek i Krystian Paprocki