MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Pewny triumf „dwójki”

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów cieszył się w niedzielę z pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej KEEZA Klasy Okręgowej. Bełchatowianie bezproblemowo pokonali na własnym boisku Włókniarz Moszczenica 3:1.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała otworzyć wyniku spotkania. Nastąpiło to w 47. minucie za sprawą ładnego strzału Norberta Stefaniaka, który przelobował głową bramkarza gości, po tym jak wcześniej długą piłkę za linię obrony posłał Sebastian Ochocki. W 72. minucie przewaga bełchatowian była już dwubramkowa po celnym strzale z jedenastu metrów Bartłomieja Tomskiego. Faulowany w polu karnym był Mateusz Kempski. Piłkarze z Moszczenicy zdołali zdobyć gola kontaktowego i dwukrotnie mogli doprowadzić do wyrównania, ale interwencje Szymona Malickiego uratowały bełchatowski zespół. Wynik meczu ustalił w jednej z ostatnich akcji Oskar Przywara uderzając celnie między nogami interweniującego golkipera.

Po rozegraniu 18 spotkań w piotrkowskiej Klasy Okręgowej zespół PGE GKS II w dalszym ciągu zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 37 punktów (bramki 56-19). W 20. kolejce sezonu 2021/22 (16 kwietnia, godz. 16:00) PGE GKS II zmierzy się w na wyjeździe z Concordią Piotrków Tryb.

PGE GKS II Bełchatów – Włókniarz Moszczenica 3:1 (0:0)
Bramka dla GKS: Norbert Stefaniak 47. (as. Ochocki), Bartłomiej Tomski 72. (rzut karny), Oskar Przywara 90. (as. Miarka)

PGE GKS II: Szymon Malicki – Sebastian Ochocki, Stanisław Wenus, Jarosław Trzeboński (89. Maciej Bartkiewicz), Wiktor Korpas – Oskar Przywara, Jeremiasz Góralczyk, Damian Michalak, Norbert Stefaniak (76. Mateusz Miarka) – Bartłomiej Tomski (88. Nikodem Pawlak), Mateusz Kempski

Trenerzy: Adrian Teodorczyk i Zygmunt Łuszcz