MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

PGE GKS 2006 mistrzem ligi

Udostępnij:

PGE GKS 2006 został mistrzem I Ligi Wojewódzkiej C1! Bełchatowianie przypieczętowali triumf zwyciężając w ostatnim spotkaniu sezonu z ŁKS Łódź 2:1 (0:0). Sukces o tyle cenniejszy, że giekaesiacy awansowali na fotel lidera na kolejkę przed końcem rundy.

W podsumowaniu weekendu z dni 18-20 czerwca (tekst TUTAJ) informowaliśmy, że młodzi giekaesiacy wykorzystali potknięcie Widzewa Łódź (domowa porażka) i wygrywając na wyjeździe z SAP Andrespolią 4:2 przesunęli się na pierwsze miejsce, mając punkt przewagi nad łódzkim zespołem.

W sobotę łodzianie wygrali wyjazdowy mecz ze Sport Perfect Łódź 4:2 i wrócili na górę tabeli. Nasi 15-latkowie rozpoczynali zatem mecz z ŁKS mając świadomość, że tylko zwycięstwo umożliwi im końcową radość. Bełchatowianie od początku grali ofensywnie, czego efektem były kreowane dogodne okazje bramkowe. Jednak brakowało precyzji, a dodatkowo dobrze dysponowany był łódzki bramkarz.

Na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Na początku drugiej połowy Filip Kwapiński został ukarany czerwoną kartką (dwie żółte kartki), przez co GKS musiał radzić sobie przez pół godziny bez jednego zawodnika. Na szczęście w 54. minucie podopieczni duetu trenerskiego Marcin Węglewski – Jacek Berensztajn objęli upragnione prowadzenie. Dośrodkowanie bocznego obrońcy Bartka Stańdo celną główką wykończył Franek Węglewski. Niestety pewien czas później gospodarze wyrównali po golu z rzutu karnego.

Ten gol sprawił, że nie mieliśmy wyjścia i mimo osłabienia ponownie musieliśmy ruszyć do przodu i odzyskać prowadzenie. Zaczęliśmy grać wysokim pressingiem a dodatkowo zmieniliśmy pozycję niektórym zawodnikom – relacjonuje trener Węglewski. Jedna ze zmian dotyczyła Kuby Krawętka, który z środka obrony został przesunięty wyżej. Jego udany odbiór w końcówce meczu sprawił, że mógł podać do dobrze ustawionego Adriana Golca. 15-letni napastnik zachował zimną krew i pokonał golkipera ŁKS.

Zwycięstwo na trudnym terenie w Łodzi sprawiło, że PGE GKS 2006 został mistrzem I Ligi Wojewódzkiej C1 z przewagą punktu nad drugim Widzewem. Bełchatowianie zgromadzili w 14. kolejkach 33 punkty (10 zwycięstw, 3 porażki), przy bilansie bramkowym 39:17.

ŁKS Łódź – PGE GKS 2006 1:2 (0:0)
Bramki dla GKS: Franek Węglewski 54. (as. Bartek Stańdo) Adrian Golec 80. (as. Kuba Krawętek)

PGE GKS U-19: Michał Jajus, Oskar Golec, Bartek Stańdo, Kuba Krawętek, Kuba Szczepański, Alek Jóźwik, Filip Kwapiński, Adam Łaski, Jan Nowak, Franek Węglewski, Adrian Golec. Grali również Olek Świderski, Franek Kołek, Wojtek Sewerynek, Olek Skrobek, Antek Eksman, Mikołaj Błaszczyk, Bartek Pietruszka.

Trenerzy: Marcin Węglewski i Jacek Berensztajn