MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

PGE GKS II wygrywa 9:0

Udostępnij:

PGE GKS II Bełchatów w bardzo dobrym stylu zainaugurował sezon 2021/22 KEEZA Klasy Okręgowej. Bełchatowianie pokonali w 1. kolejce Astorię Szczerców 9:0 (4:0). Aż przy przy sześciu golach swój udział miał Mateusz Kempski, najlepszy strzelec „dwójki” w ubiegłych rozgrywkach.

Niedzielne strzelanie rozpoczęło się już w 7. minucie, kiedy to „Kempes” przyjął piłkę po wyrzucie z autu i oddał celny strzał po długim rogu. Po dwudziestu minutach gry było już 3:0, po tym jak w do siatki przyjezdnych trafili Kamil Mizera i Bartłomiej Trzeboński. Wynik pierwszej połowy ustalił w 45. minucie Mateusz Mikulski po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniali zdobywając kolejne bramki. Piąty i szósty gol tego dnia były autorstwa „Kempesa”, obie po strzałach głową. Na 7:0 podwyższył Jeremiasz Góralczyk. Ósma bramka to zasługa Petera Sobery, który sfinalizował dokładne podanie między obrońcami gości Kempskiego, który na dwie minuty przed końcem gry ustalił wynik spotkania. – Plan na ten mecz był jasny. Zagrać swój futbol i wygrać. Udało się to w stu procentach i na dodatek bardzo wysoko. Mnie osobiście cieszą te cztery bramki, które pomogły drużynie w zwycięstwie – mówił po spotkaniu Mateusz Kempski. – Każdego dnia z trenerami pracuję nad tym aby coraz lepiej odnajdywać się w sytuacjach podbramkowych. Cieszy też fakt, że dogrania od kolegów są takie, jak powinny być i udaje się je wykorzystywać – dodaje 18-letni napastnik.

Ostatnia niedzielna bramka PGE GKS II może być przykładem sumiennej pracy Mateusza na treningach i poza nimi, gdzie doskonali m.in. dokładne przyjęcie futbolówki, dzięki czemu łatwiej jest mu następnie oddać precyzyjny strzał. – Staram się pracować właśnie nad takimi elementami, ale również nad sferą mentalną. Bo czasami był z tym problem, ale jest to już na dobrym poziomie – uśmiecha się na koniec. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Kempski był najlepszym strzelcem drużyny rezerw, zdobywając 23 bramki.

W środę zespół rezerw czeka wyjazdowy mecz okręgowego Pucharu Polski z Polonią Gorzędów. Za to w 2. kolejce Klasy Okręgowej giekaesiacy zmierzą się w Przedborzu z tamtejszą Pilicą.

PGE GKS II Bełchatów – LKS Astoria Szczerców 9:0 (4:0)
Bramki dla GKS: Mateusz Kempski 7., 50., 61. i 88. (as. Norbert Stefaniak 2, Jakub Miarka), Kamil Mizera 15. (as. Mateusz Kempski), Bartłomiej Trzeboński 20. (as. Norbert Stefaniak ), Mateusz Mikulski 45. (as. Bartłomiej Trzeboński), Jeremiasz Góralczyk 68. (as. Jakub Miarka), Peter Sobera 75. (as. Mateusz Kempski)

Żółte kartki: Hubert Jakubiec, Jeremiasz Góralczyk

PGE GKS II: Leonid Otczenaszenko (86. Oskar Tkaczyński) – Norbert Stefaniak (76. Marcel Kuśmierek), Jarosław Trzeboński (66. Stanisław Wenus), Mateusz Mikulski, Hubert Jakubiec, Oskar Przywara (61. Peter Sobera), Jeremiasz Góralczyk (71. Bartłomiej Tomski), Kajetan Kunka (46. Jakub Miarka), Kamil Mizera (46. Sebastian Ochocki), Mateusz Kempski, Bartłomiej Trzeboński

Trenerzy: Adrian Teodorczyk, Łuszcz Zygmunt i Krystian Paprocki