MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Piąty sukces U-19

Udostępnij:

Po wysokim zwycięstwie z Olimpią Zambrów (5:2) PGE GKS U-19 był lepszy od Jezioraka Iława, strzelając gościom cztery bramki. Było to piąte zwycięstwo bełchatowian w Lidze Makroregionalnej U-19.

Pierwszy gol poniedziałkowego spotkania padł w 10. minucie. Rzut wolny blisko linii rzutu z autu wykonywał Emil Sztark. Jego dośrodkowanie w pole karne było jednak na tyle precyzyjne, że piłka po odbiciu się od ziemi, zaskoczyła bramkarza i wpadła do siatki tuż przy słupku. Drugą bramkę poprzedziła szybka wymiana czterech podań, z czego ostatnie nad głową obrońcy Jana Jaszczaka na gola zamienił Marcel Kuśmierek. Przed przerwą ponownie z dalekiej odległości, bezpośrednio z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska trafił Kacper Konstańczuk. W drugiej części spotkania oglądaliśmy jedną bramkę. W 73. minucie rzut rożny wykonywał Jaszczak, a małe zamieszanie w 'piątce’ czujnie wykorzystał Natan Bujak.

Dzięki temu zwycięstwu PGE GKS U-19 awansował na czwarte miejsce w tabeli, gromadząc w 11. kolejkach 17 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy). W sobotę 12 czerwca giekaesiacy zagrają na wyjeździe bardzo trudne spotkanie. Ich przeciwnikiem będzie lider rozgrywek, Polonia Warszawa.

PGE GKS U-19 Bełchatów – Jeziorak Iława 4:0 (3:0)
Bramki dla GKS: Emil Sztark 10. (rzut wolny), Marcel Kuśmierek 33. (as. Jaszczak), Kacper Konstańczuk 40. (as. Sztark), Natan Bujak 73. (as. Jaszczak)

PGE GKS U-19: Wolankiewicz – Kłótkowski, Wenus, Konstańczuk, Sztark,  Bujak (76. Langier), Pawlak, Tomski, Ossowski,  Kuśmierek (56. Stolarczyk), Jaszczak

Trener: Adam Konstańczuk