MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Pierwsza odsłona wyboru młodzieżowca miesiąca

Udostępnij:

Wraz z rozpoczęciem pierwszego wiosennego weekendu ligowego, ruszyliśmy z nową inicjatywą wyboru najlepszego młodzieżowca miesiąca. Od teraz sztab trenerski drużyn młodzieżowych Akademii GKS będzie co miesiąc wskazywał najlepszych zawodników w dwóch kategoriach wiekowych.

Nowa inicjatywa ma charakter szkoleniowy – w zamyśle ma zwiększyć poziom analiz indywidualnych występów naszych zawodników oraz ułatwić śledzenie postępów poszczególnych graczy. Nominacje będą przeprowadzane w bloku starszym (roczniki 2005-08) i młodszym (2009 i niżej). Wybór „Młodzieżowca miesiąca” jest kolejnym krokiem na ścieżce podnoszenia poziomu szkolenia w naszej Akademii.

Pierwszymi laureatami tytułu „Młodzieżowca miesiąca” zostali: Adam Łaski (rocznik 2006) z drużyny rezerw oraz Kacper Borowiecki (rocznik 2011) z drużyny trampkarzy GKS U-14. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w przerwie inauguracyjnego meczu rundy rewanżowej III ligi pomiędzy GKS Bełchatów a Bronią Radom. Nagrody w postaci voucherów ufundowanych przez bełchatowskie Biuro podróży „Lexan” wręczył Prezes Akademii GKS Szymon Serwa oraz właścicielka biura „Lexan”, Pani Anna Łastowska. W imieniu Kacpra nagrodę odebrał tata.

Adam Łaski zawodnik w tym roku kalendarzowym był nieobecny tylko na jednym treningu (frekwencja 97%). Od początku okresu przygotowawczego prezentuje wysoką, równą formę sportową, co poskutkowało przeniesieniem go na treningi do pierwszej drużyny. Ze sztabu zespołu seniorów płyną pozytywne recenzje na temat postawy Adama na treningach, a w zespole rezerw podczas spotkań sparingowych jest wyróżniającą się postacią. Jest również uczestnikiem projektu Transition, który od lutego działa w naszej Akademii i jest skierowany do najzdolniejszych zawodników z kategorii wiekowych 2006-2010.

Kacper Borowiecki jest zawodnikiem z rocznika 2011, grającym od kilku sezonów w wyższych kategoriach wiekowych. Występuje na pozycji defensywnego pomocnika oraz środkowego obrońcy. Kacper jest systematycznie powoływany do kadry województwa swojego rocznika, w której odgrywa ważną rolę. Trenowanie w Akademii kosztuje go dużo wyrzeczeń, dojazd zajmuje około 40-45 minut, a żeby móc dojechać na zajęcia rozpoczynające się o godz. 15:15 musi rotacyjnie zwalniać się z ostatnich zajęć lekcyjnych w szkole. Na swoje możliwości logistyczne Kacper ma bardzo wysoką frekwencję, na każdych zajęciach jest bardzo zaangażowany i świadomie podchodzi do swojego rozwoju. „Boro” stanowi ważną postać swojej drużyny, choć nie zawsze widać go w statystykach, wykonuje dużo „czarnej roboty”, która jest niezbędna dla drużyny, aby mogła grać swobodniej w ataku.

Obu laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Mecenasem Bełchatowskiego Sportu jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0