MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

„Pierwszy krok na macie” młodych zapaśników

Udostępnij:

W sobotę (23 września) grupa młodych zapaśników Akademii GKS wzięła udział w zorganizowanych w Radomsku zawodach w mocowaniu dzieci „Pierwszy krok na macie”. Nasi młodzi wojownicy wrócili z turnieju z workiem medali.

Zawody, połączone z festynem szkolnym odbyły Szkole Podstawowej nr 1 w Radomsku. Głównym organizatorem imprezy był UKS Zapaśnik Radomsko, realizujący program profilaktyczny „Pierwszy krok na macie – sposobem na ograniczenie sytuacji ryzykownych związanych ze stosowaniem używek, przemocy i cyberzagrożeń”, w ramach którego przygotowano zawody w mocowaniu dzieci „Pierwszy krok na macie”, warsztaty profilaktyczne i warsztaty dietetyczne. Zawody w mocowaniu rozgrywane były w godzinach 10:30 – 13:00.

Akademię GKS reprezentowali: Kajetan Bajer, Stanisław Błaszczyk, Kacper Bożek, Tobiasz Bożek, Jakub Cieślik, Kondrat Dąbrowski, Dawid Jagusiak, Ignacy Łagodziński, Arkadiusz Łaski, Hubert Łaski, Aleksander Oset, Ernest Oset, Marcel Ostulski, Tymon Paluch, Yaroslav Rafalskyi, Olaf Rudzki, Antoni Żuberek.

– Z występów naszych zapaśników jestem bardzo zadowolony. Na każdych zajęciach widać zaangażowanie chłopców i ogromne chęci do trenowania, co przełożyło się na dobry występ w tych zawodach. podsumował szkoleniowiec naszych zapaśników, Andrzej Olczyk.

Wielkie uznania i gratulacje dla naszych najmłodszych zawodników, którzy pokazali prawdziwy charakter walki i oczywiście dla ich rodziców, mocno wspierających walecznych „Tygrysów”.

Sekcja zapaśniczka Akademii GKS Bełchatów zaprasza wszystkie dzieci do uprawiania tej wspaniałej, kształtującej charakter dyscypliny sportu, jaką są zapasy. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, czwartek) w trybunie północnej Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3. Wszelkie informacje pod numerem 505 041 084 lub w trakcie treningów w sali zapaśniczej w godz. 17:00 – 18:30, gdzie czekają trenerzy, którzy udzielą wszelkich informacji.

Sponsorem Głównym Akademii GKS Bełchatów jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.