MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Piłkarze uczyli się pierwszej pomocy

Udostępnij:

Powrót do zajęć w roku 2022 dla dziesięciu grup piłkarskich naszej Akademii (od grupy GKS II do rocznika 2012) był wzbogacony szkoleniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy. – Każdego dnia możemy być świadkami sytuacji, kiedy ta wiedza może uratować komuś życie. Bez różnicy, czy nastąpi to na boisku, czy poza nim – wyjaśnia Szymon Serwa, prezes Akademii.

O tym jak ważna to wiedza nastolatkowie mogli przekonać się oglądając spotkanie ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. W trakcie meczu Dania – Finlandia natychmiastowej akcji reanimacyjnej wymagał kapitan Duńczyków, Christian Eriksen. Zanim znaleźli się przy nim lekarze, pomocy udzielał mu jego kolega z zespołu. Wiedza, jak zachować się w tej sytuacji była niezwykle ważna i bez wątpienia uratowała mu życie. – Dlatego pragnęliśmy umożliwić przekazanie tej cennej nauki naszym podopiecznym. Pierwsze cztery minuty są najważniejsze i dobrze byłoby aby każdy z tych chłopaków był pewny tego, w jaki sposób może podjąć potrzebne działania – dodaje Serwa.

Ponad godzinne bloki szkoleniowe przeprowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni ze Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie. W ich trakcie zawodnicy i zawodniczki wysłuchali najważniejszych informacji związanych z udzielaniem pomocy oraz każdy z nich mógł indywidualnie powtórzyć schemat działania w sytuacji, gdy takowa jest potrzebna.

Sponsorem Głównym Akademii jest PGE Polska Grupa Energetyczna