MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podium „Żaków” na turnieju U-8 w Radomsku

Udostępnij:

W miniony weekend drużyna rocznika 2015 udała się do Radomska na „Top Turnieje Cup”, będący bezpośrednią przepustką do VIII Międzynarodowego Turnieju „Bellsport Cup” U-8, który w maju rozegrany zostanie w Zakopanem. Młodzi giekaesiacy znaleźli się w najlepszej trójce radomszczańskiej edycji turnieju!

Trzydniowe zawody zgromadziły niemal setkę dzieciaków reprezentujących jedenaście drużyn, m. in. Ursus Warszawa, RKS Radosmko i Mazovia Mińsk Maz. Mecze eliminacyjne, rozgrywane w piątek i sobotę trwały po 17 minut każdy, natomiast niedzielne półfinały i finał 25 minut. W pierwszej fazie rozgrywek biało-zielono-czarni rozegrali dziesięć spotkań, z których aż sześć wygrali, dwa zremisowali, a w dwóch musieli uznać wyższość swoich rywali. Oto wyniki:

Mecze eliminacyjne:

GKS Bełchatów – RAP Radomsko 2016 12:0
GKS Bełchatów – RKS Radomsko 2:0
GKS Bełchatów – Orzeł Baniocha 2:2
GKS Bełchatów – Ursus Warszawa I 1:6
GKS Bełchatów – RAP Radomsko 4:1
GKS Bełchatów – FC Lesznowola II 5:1
GKS Bełchatów – Ursus Warszawa II 5:1
GKS Bełchatów – Mazovia Mińsk Maz. 2:0
GKS Bełchatów – FC Lesznowola I 2:6
GKS Bełchatów – TMF Tomaszów Maz. 6:6

Trzeciego dnia turnieju, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: Ligę Europy (zespoły z miejsc 5-11) oraz Ligę Mistrzów (najlepsza czwórka z dnia poprzedniego). W tej drugiej znalazł się GKS, który czekał na półfinałową potyczkę z pierwszym zespołem Ursusa Warszawa. Późniejszy triumfator całego turnieju – Ursus okazał się lepszy i zwyciężył w tej rozgrywce 7:3. „Brunatnym” pozostała walka o III miejsce i w tym wypadku górą byli nasi chłopcy!

Półfinał: Ursus Warszawa I – GKS Bełchatów 7:3

Mecz o III miejsce: GKS Bełchatów – Orzeł Baniocha 3:1

Wydarzenie w kilku zdaniach podsumował trener Marcin Szóstakiewicz: – Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy chłopców na tym turnieju. Gra i zaangażowanie było na wysokim poziomie, co przełożyło się na wynik. Widać było, że gra sprawia im dużo radości, a to w ich wieku najważniejsze.

GKS U-8 na „Top Turnieje Cup” reprezentowali: Jonasz Mras, Gracjan Ciołek, Filip Czubała, Leon Krzesiak, Miłosz Niedzielski, Stanisław Aleksandrowicz, Leon Andrzejewski, Mikołaj Zawodziński, Jan Łopata.

Za MVP w naszym zespole organizatorzy turnieju uznali Jonasza Mrasa. Natomiast wszyscy uhonorowani zostali pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Zwycięzca zawodów otrzymał przepustkę do VIII Międzynarodowego Turnieju Bellsport Cup U-8, który w dniach 5-7 maj 2023 r. zostanie rozegrany w Zakopanem. Oprócz czołówki polskich drużyn ze Śląskiem Wrocław, Pogonią Szczecin i Lechią Gdańsk na czele, udział w nim weźmie m. in. chorwacki NK Lokomotiv Zagrzeb, słowacki Slovan Bratysława, węgierski MTK Budapeszt, ukraiński Lokomotiv Kijów, łotewski Daugavpils i litewski FM Ateitis.


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/platne/serwer124745/tmp) in Unknown on line 0