MECENAS BEŁCHATOWSKIEGO SPORTU

Podium żaków w turnieju „Pro Future Cup”

Udostępnij:

Drużyna Akademii GKS Bełchatów z rocznika 2015 zajęła 3. miejsce w grupie pucharowej „Ligi Europy” w turnieju „Pro Future Cup” rozgrywanym w ostatni weekend października w podwarszawskim Czosnowie.

W dwudniowych zawodach rozgrywanych na czterech boiskach jednocześnie, wzięło udział 20 zespołów. Oprócz silnych polskich szkółek piłkarskich, takich jak m.in. Legia Warszawa, Stal Rzeszów czy Warta Poznań do Czosnowa przyjechała dziesięcioosobowa kadra PGE GKS U-8. W skład drużyny wchodzili: Aleksander Urban, Jan Łopata, Filip Czubała, Jan Małecki, Leon Krzesiak, Miłosz Niedzielski, Mikołaj Zawodziński, Stanisław Aleksandrowicz, Gracjan Ciołek i Jonasz Mras.

Podopieczni trenerów Marcina Szóstakiewicza i Michała Krawczyka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Młodzi giekaesiacy z trzeciego miejsca w grupie eliminacyjnej awansowali do fazy pucharowej, tzw. Ligi Europy, w której zajęli na koniec również trzecią pozycję.

– Uważam, że chłopcy osiągnęli bardzo dobry wynik, szczególnie, że w składzie mieliśmy czterech zawodników młodszych od reszty. Dla nich było to ogromne przeżycie i fajne doświadczenie, ponieważ był to pierwszy tak duży turniej, w którym wzięli udział. – ocenił trener naszych „Żaków”, Marcin Szóstakiewicz. – Muszę też pochwalić zawodników za charakter, ponieważ pomimo słabszego początku i dwóch porażek na otwarcie zawodów, nie podłamali się. W kolejnych spotkaniach pokazali, że są w stanie wygrywać z mocnymi rywalami, takimi jak choćby Warta Poznań. – zakończył szkoleniowiec.

PGE GKS – KS Łomianki 4:1

Zwycięzcą całego turnieju został zespół Delty Warszawa, który wygrał grupę pucharową Ligi Mistrzów. W „naszej” grupie Ligi Europy najmocniejszy okazał się Ursus Warszawa, zaś trzecią grupę – Ligi Konferencji wygrała drużyna FC Lesznowola.